انتشارات ققنوس
 

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تازه‌ترین خبرها
نفرات برگزیده جشنواره داستان ایرانی ققنوس اعلام شدند
جشنواره داستان ایرانی ققنوس، با اعلام نفرات برگزیده این جشنواره و تقدیر از نویسندگان برگزیده شرکت کننده در این جشنواره به کار خود پایان داد.
«ویکو و هردر» و «رمانتیسم آلمانی» منتشر شد
کتاب «ویکو و هردر» نوشته آیزایا برلین با ترجمه ادریس رنجی و «رمانتیسم آلمانی» نوشته فردریک بیزر با ترجمه سیدمسعود آذرفام منتشر شد.
جشنواره داستان ایرانی به پایان راه رسید
جشنواره داستان ایرانی که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب‌های داستانی ایرانی آغاز شده بود، با ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده سه‌شنبه، ۲۹ مرداد به کار خود پایان می دهد.
اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس برگزار می‌شود
مراسم اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس روز سه‌شنبه ۲۹ مرداد همزمان با عید غدیر در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود.
تعامل نویسندگان، مخاطبان و ناشران در جشنواره داستان ایرانی ققنوس
مراسم اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس روز سه‌شنبه 29 مرداد همزمان با عید غدیر در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود. در این جشنواره که انتشارات ققنوس با همکاری کتاب‌پلاس و بسیاری از نویسندگان ایرانی به مناسبت روز قلم برگزار کرد، هدف ترویج مطالعهٔ کتاب‌های داستان ایرانی بود و دستاوردهای ارزشمندی برای کتاب‌های داستان ایرانی داشت.
جشنوارهٔ داستان ایرانی انتشارات ققنوس به کار خود پایان داد.
جشنوارهٔ داستان ایرانی که با هدف ترویج فرهنگ مطالعهٔ کتاب‌های داستانی ایرانی و به مناسبت بزرگداشت روز قلم با همت انتشارات ققنوس و ۴۰ نویسندهٔ توانمند داستان‌های ایرانی در روز ۱۴ تیر آغاز به کار کرده بود با همکاری کتاب‌پلاس و با موفقیت به کار خود پایان داد.
قدم نخست برای بین المللی شدن اینست که کپی‌رایت را به رسمیت بشناسیم
مهدی حسین‌زادگان، مدیر داخلی انتشارات ققنوس: قدم نخست برای بین المللی شدن اینست که کپی‌رایت را به رسمیت بشناسیم
نقد و بازخوانی رمان «نباید گفته شود»
سومین نشست گفت‌و‌گو کتاب خانه فرهنگ گل‌ها به بازخوانی و نقد رمان «نباید گفته شود» اختصاص دارد.
نقد و بررسی کتاب ویتگنشتاین و روان درمانی برگزار می‌شود.
نقد و بررسی کتاب ویتگنشتاین و رواني شنبه 12 مرداد در سراي اهل قلم برگزار می‌شود.
تشویق به خواندن داستان ایرانی در جشنواره «داستان ایرانی نشر ققنوس»
جشنواره «داستان ایرانی» این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و تشویق مردم به خواندن کتاب‌های داستان ایرانی و با مشارکت بیش از 50 نویسنده برگزار مي‌شود.
آخرین نقدها
رمانتیسم آلماني
به تازگي انتشارات ققنوس كتاب «رمانتيسم آلماني» نوشته‌ فردريك بيزر با ترجمه سيدمسعود آذرفام را راهي بازار نشر كرده است.
اسپینوزا تندبادی است که با هر بار خواندن به زمینمان می‌زند
حبیبی می‌گوید: کتاب «قدرت [برسازنده] فقر»، تلاشی است برای ردیابی شیوه‌ه‏ایی که مارکس اسپینوزا را می‏‌خواند تا عناصری را ردیابی کند که این دو فیلسوف بزرگ را به خواننده یکدیگر بدل می‌‏سازد.
"قُمو بیشتر دوست داری یا نیویورک؟": ترسیم ویژگی‌های بیان‌گریز زندگی بیرون‌وطنی
زندگی در بیرون از وطنی که با آن آشناییم، جزییات غیرمنتظره‌ای دارد که گاهی در تازگی و هیجانِ شکل و روشی متفاوت از زندگی جدید تجلی می‌شود و گاهی در دلتنگی نبود امری آشنا و مانوس؛ اگر «بود» کارناوال سالانه ناتینگهام در لندن می‌تواند برای مهاجر هیجان‌برانگیز و تازه باشد، «نبود» نان تازه لواش نیز می‌تواند دلتنگی غریبی داشته باشد.
تحلیل بر کتاب " قمو بیشتر دوست داری ای نیویورک؟"
چرا یک پرسش پرسیده می¬شود؟ یا دقیق¬تر وقتی پرسشی را می¬پرسیم انتظار چه واکنشی را داریم؟ احتمالاً در جواب گفته می¬شود که می¬پرسم چون پاسخی می¬طلبیم. به نظر میآید که ارائه سوال به معنای جستجوی جواب است اما گاهی چنین نیست.
بی‌نهايت ترسناک و بي‌نهايت نزديك
نگار قانوني|آنچه رمان «زني در آينه» را به اثري ترسناك تبديل مي‌كند، تنها اين نيست كه محل وقوع آن مثل اكثر آثار گوتيك خانه‌اي ا‌ست وهمناك و پر رمز و راز. بلكه بخش اصلي ترسي كه هنگام خواندن اين كتاب مثل بختك به جان انسان مي‌افتد حاصل همان تاثيري است كه ادبيات گوتيك بر ديدگاه روانشناختي جامعه اروپايي گذاشته است؛
خوراک و انقلاب
خوراک و انقلاب گزارشی از کتاب «مزه شناس» نوشته¬ی لو ونفو
بنفش لعنتی
چیزهایی درباره‌ی رمان کشف رمز که یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های معاصر چین بوده رمانی درباره‌ی جاسوسی و زیست یک نابغه‌ی امنیتی
ما کار همدیگر را نمی‌خوانیم
«کجا گمم کردم» عنوانی متفاوت و کنجکاوی برانگیز است برای کتاب نویسنده جوانی که نخستین کتابش را در فاصله زمانی کوتاهی به چاپ دوم رسیده و همین بهانه گفتگوی ما شد با نمایشنامه‌نویس دیروز و داستان‌نویس امروز...
تبیین اندیشه‌های دو فیلسوف مهم عصر روشنگری در قالب یک کتاب
کتاب «ویکو و هردر (دو بررسی در تاریخ اندیشه‌ها)» نوشته آیزیا برلین با ترجمه ادریس رنجی توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه