گروه انتشاراتی ققنوس
 

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تازه‌ترین خبرها
شب محمدرضا صفدری برگزار می‌شود.
گروه‌ انتشاراتی ققنوس با همكاری مجله بخارا برگزار می‌کند: این جلسه، در ساعت ۱۷ عصر، در موسسه فرهنگی هنری ققنوس راوی دوران برگزار می‌شود.
از تابستان الجزایر تا جنایت در آمریکا
تهران- ایرنا- دو مجموعه داستان کوتاه درباره تابستان‌های الجزایر و جنایت‌های آمریکایی، از آلبر کامو و جان استاین بک به همت انتشارات ققنوس منتشر شد.
عصری با رومن پوئرتولاس
نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۰ دی با عنوان «عصری با پوئرتولاس» به نقد و بررسی آثار این نویسنده‌ فرانسوی اختصاص دارد.
اعوانی هر امری را درچارچوب حکمت به سنجش می‌گیرد/فیلسوف دردمند است
داوری اردکانی، چهره ماندگار فلسفه گفت: فلسفه لفظ نیست، درد است و در جان قرار دارد. فیلسوف دردمند است.
جلسه رونمایی از کتاب «آفاق فکرت در سپهر فطرت» برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی گروه انتشاراتی ققنوس روز یکشنبه 8 دی 98 جلسه رونمایی کتاب «آفاق فکرت در سپهر فطرت» گفتگوی حامد زارع با غلامرضا اعوانی همراه با تجدید چاپ دو کتاب «آفاق فکرت در سپهر سنت؛ گفتگو با حسین نصر» و «آفاق فکرت در سپهر معرفت؛ گفتگو با غلامحسین ابراهیمی دینانی» در كافه كتاب ققنوس برگزار شد.
جدایی، خیانت و تنهایی رازهای طبقه متوسط
تهران- ایرنا- مجموعه داستان «فکرهای خصوصی» نوشته «یاسمن خلیلی‌فرد»، مسائل طبقه متوسط شهری امروز شامل جدایی، خیانت، فقدان، اضطراب و درماندگی را روایت می‌کند .
صدای طهران، با یلدا رفت
واپسین ماه پاییز، در آخرین روز خود، شاهد بلندترین شب و کوتاه‌ترین روز است و به قول قدما «یلدا» زایش دوباره خورشید را نوید می‌دهد.
نشست ما و اندیشه رواقی، نقد و بررسی کتاب تأملات برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی گروه انتشاراتی ققنوس روز سه‌شنبه 26 آذر ماه 98 نشست ما و اندیشه رواقی، نقد و بررسی کتاب تأملات نوشتۀ مارکوس اورلیوس با ترجمۀ عرفان ثابتی با حضور جمع کثیری از علاقه‌مندان به فلسفه درکافه کتاب ققنوس برگزار شد.
معرفی نامزدهای جشنواره ملی کتاب در فضای مجازی
اسامی نامزدهای بخش‌های مختلف دومین دوره جشنواره ملی کتاب در فضای مجازی از سوی هیئت داوران معرفی شدند.
قدردانی رایزن فرهنگی ایتالیا از رضا قیصریه
در مراسم جشن امضای كتاب «يتيمان بزرگسال» نوشته‌ داريا بينياردی، رایزن فرهنگی ایتالیا از رضا قيصريه بابت پیشگام بودن در معرفی فرهنگ و ادبيات ايتاليا به خوانندگان فارسی‌زبان تشكر ويژه‌ کرد.
آخرین نقدها
«من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم» رمان‌ ماجرا نیست‌؛ رمان اثر ماجراست
سعید بردستانی، مستندساز، نویسنده و نمایشنامه‌نویس جنوبی معتقد است که رمان «من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم» نوشته محمدرضا صفدری، اثری در خور زمانه است که توانسته مولفه‌های معاصر بودن را در خود بگنجاند.
فرار از سرزمین خوشبختی!
در این کتاب، نویسنده با زبانی ساده و بیانی صادقانه، در قالبی روایی به حوادثی که در طول زندگی در کره شمالی پشت سرگذاشته می پردازد و تصویری تاثیر گذار از واقعیت های حاکم بر کره زندگی مردم کره شمالی و سیستم حاکم برآن پیش روی خواننده می گذارد
چرا خبر مهم است؟
اخبار نوشته‌ی آلن دوباتن با ترجمه‌ی مریم تقدیسی منتشر شد.
جامعه و اضطراب
اضطراب جایگاه اجتماعی نوشته‌ی آلن دوباتن با ترجمه‌ی مریم تقدیسی منتشر شد.
سیری در زندگی و آرای استاد اعوانی
حكمت گاهي به معناي خاصي به كار مي‌رود و گاهي به معناي عام و هر دو در فرهنگ و تمدن بسيار موثرند. ايران هم داراي حكمت به معناي عام بوده است و هم داراي حكمت به معناي خاص. حكمت به معناي خاص همان فلسفه است و از ديرباز تا به امروز از خصوصيات حكمت و تمدن اسلامي اين بوده كه حيات مستمر داشته است.
«تابستان» روزنه‌ای به خلوت کامو است
مترجم کتاب «تابستان» گفت: همه ما به واسطه آثار مطرحی که از کامو خوانده‌ایم تا حدودی اندیشه او را می‌شناسیم و آن چیزی که در این کتاب برای من خیلی جذاب بود، آشنایی با نثر کامو است. در کل این مجموعه انگار روزنه‌ای به خلوت کامو است.
«کدام حزب برنده می‌شود؟» به چاپ دوم رسید
کتاب طنز «کدام حزب برنده می‌شود؟» نوشته عزیز نسین با ترجمه داود وفایی توسط نشر ققنوس به چاپ دوم رسید.
ترجمه کتاب آلن‌دوباتن درباره اضطراب جایگاه اجتماعی چاپ شد
کتاب «اضطراب جایگاه اجتماعی» نوشته آلن دوباتن با ترجمه مریم تقدیسی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
راهنمایی‌های آلن دوباتن برای مخاطبان اخبار و رسانه‌ها چاپ شد
کتاب «اخبار» نوشته آلن دوباتن با ترجمه مریم تقدیسی توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
بنیاد حق طبیعی و حقوق شهروندی در نظام فکری فیشته
فیشته در کتاب «بنیاد حق طبیعی؛ بر اساس اصول آموزه دانش» حق را آشکارا چیزی می‌داند که آدمی می‌تواند از آن استفاده کند یا نکند.
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه