آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تازه‌ترین خبرها
نشست نقد و بررسی کتاب از فرانکلین تا لاله زار
به گزارش روابط عمومی گروه انتشاراتی ققنوس، پنج‌شنبه 1 اسفند 1398 نشست نقد و بررسی کتاب از فرانکلین تا لاله‌زار در مؤسسۀ فرهنگی‌هنری ققنوس راوی دوران برگزار شد.
نشست نقد و بررسی کتاب از فرانکلین تا لاله زار «زندگی‌نامه همایون صنعتی‌زاده» برگزار می‌شود.
مراسم نقد و بررسی کتاب در روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ ساعت ۱۷ در موسسه فرهنگی هنری ققنوس راوی دوران برگزار می‌شود.
برندگان جایزه کتاب سال معرفی شدند/کتاب سینما و مرگ جزو آثار شایسته تقدیر
برگزیدگان سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی معرفی و تجلیل شدند.
اختتامیه جشنواره اسرار عشق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي گروه انتشاراتي ققنوس مراسم اختتاميه جشنواره اسرار عشق انتشارات ققنوس كه با همكاري كتاب پلاس از 7 مهر ماه برای دو کتاب «ملت عشق» و «باب اسرار» آغاز شده بود، روز پنجشنبه 17 بهمن ماه در موسسة فرهنگی هنری ققنوس برگزار شد.
کاوه میرعباسی: فرزانه بحث ترجمه از زبان ایتالیایی را در ایران باب کردند.
شب ياد و خاطره بهمن فرزانه همزمان با شب درگذشت ايشان، 16 بهمن‌ماه 1398، با همكاري مجله بخارا در كافه‌كتاب ققنوس با حضور دوستداران اين مترجم گرامي برگزار شد.
رمان «جنگ کی تمام می‌شود؟» به‌زودی توسط انتشارات هیلا منتشر می‌شود.
رمان «جنگ کی تمام می‌شود؟» نوشته صادق وفایی به‌زودی توسط انتشارات هیلا منتشر می‌شود.
برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره اسرار عشق ققنوس
مراسم اختتامیه جشنواره روز پنجشنبه 17 بهمن ماه از ساعت 17 در کافه کتاب ققنوس همراه با نمایشنامه‌خوانی وصال شمس و مولانا توسط گروه صدالیته برگزار می‌شود.
شب یاد و خاطره بهمن فرزانه برگزار می‌شود.
به مناسبت ششمین سالگرد درگذشت بهمن فرزانه، انتشارات ققنوس با همکاری شب های بخارا مراسم بزرگداشت این مترجم را در کافه کتاب ققنوس برگزار می‌کند.
صفدری از داستان‌های کارگری به روایت‌های انتزاعی رسید
خلیل درمنکی در نشست بزرگداشت محمدرضا صفدری گفت: صفدری از داستان‌های کارگری سبک مارکسیستی به داستان‌های انتزاعی رسیده است.
آخرین نقدها
آفاق فکرت در سپهر فطرت کتاب شد
تهران-ایرنا- آفاق فکرت در سپهر فطرت، چهارمین کتاب از مجموعه آفاق اندیشه، در گفت‌وگو با فیلسوفان معاصر ایرانی، به زندگی و اندیشه غلامرضا اعوانی می‌پردازد.
۱۴ مقاله درباره فلسفه اسپینوزا منتشر شد
انتشارات ققنوس کتاب «قدرت اسپینوزا از کجا می‌آید؟» را با ترجمه فؤاد حبیبی و امین کرمی منتشر کرد.
از شکست‌خوردن نهراسید و خود را متعهد به شکست کنید
گفت‌وگو با تیم اوبراین نویسنده شهیر آمریکایی: از شکست‌خوردن نهراسید و خود را متعهد به شکست کنید ترجمه از انگلیسی: فرزام کریمی
بی‌توجهی به «تقلب» عامل استمرار آن در جامعه
تهران- ایرنا- استاد دانشگاه استفورد در کتاب «تقلب» معتقد است که بخش عمده‌ای از مشکل رواج این مساله از نبود قوانین پیشگیرانه نشأت می‌گیرد و بخشی از آن نیز نتیجه بی اعتنابودن افراد به تقلب‌هایی است که اطرافشان روی می‌دهد.
«از فرانکلین تا لاله‌زار»؛ قبای اعجوبه بر تن صنعتی‌زاده
تهران- ایرنا- کتاب «از فرانکلین تا لاله‌زار» به همت «سیروس علی‌نژاد» زندگینامه‌ای از «همایون صنعتی‌زاده» از خلال مصاحبه با او و درباره اوست که دست‌کم در مقدمه و پاره‌ای سطور و صفحات قبای اعجوبه را بر تن او می‌پوشاند که چون دیگران فرازوفرودهای زندگی را زیسته است.
چاپ مجموعه‌مقاله‌ای درباره قدرت و اخلاق اسپینوزا
کتاب «بازیابی مکرر: قدرت اسپینوزا از کجا می‌آید؟» با گزینش و ترجمه فواد حبیبی و امین کرمی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
«جنگ کی‌ تمام می‌شود؟» چاپ شد/گروگانگیری درآخرین روزجنگ جهانی دوم
رمان «جنگ کی تمام می‌شود؟» نوشته صادق وفایی توسط انتشارات هیلا منتشر و راهی بازار نشر شد.
خون‌خواهیِ الهام فلاح در بازار نشر
رمان «خون‌خواهی» نوشته الهام فلاح توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
کتاب استاد استنفورد درباره تقلب چاپ شد
کتاب «تقلب (اخلاق در زندگی روزمره)» نوشته دبورا ال.رود با ترجمه مریم تقدیسی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
معرفی رمانی خواندنی، با اشاراتی به رمان سیال ذهن
«گیسیا» رمانی است با محوریت زنی کرد به نام گیسیا، زنی که زمان دانشجویی در زمینه های مختلف، از جمله ادبیات فعالیت چشمگیری داشته و دو دهه است که زندگی آرام و به ظاهر عاشقانه ای را با همسر روشنفکری به نام شهداد می گذراند و به نظر می رسد مشکلی با هم ندارند.
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه