گروه انتشاراتی ققنوس
 

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تازه‌ترین خبرها
برندگان جایزه کتاب سال معرفی شدند/کتاب سینما و مرگ جزو آثار شایسته تقدیر
برگزیدگان سی و هفتمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و بیست و هفتمین دوره جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی معرفی و تجلیل شدند.
اختتامیه جشنواره اسرار عشق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي گروه انتشاراتي ققنوس مراسم اختتاميه جشنواره اسرار عشق انتشارات ققنوس كه با همكاري كتاب پلاس از 7 مهر ماه برای دو کتاب «ملت عشق» و «باب اسرار» آغاز شده بود، روز پنجشنبه 17 بهمن ماه در موسسة فرهنگی هنری ققنوس برگزار شد.
کاوه میرعباسی: فرزانه بحث ترجمه از زبان ایتالیایی را در ایران باب کردند.
شب ياد و خاطره بهمن فرزانه همزمان با شب درگذشت ايشان، 16 بهمن‌ماه 1398، با همكاري مجله بخارا در كافه‌كتاب ققنوس با حضور دوستداران اين مترجم گرامي برگزار شد.
رمان «جنگ کی تمام می‌شود؟» به‌زودی توسط انتشارات هیلا منتشر می‌شود.
رمان «جنگ کی تمام می‌شود؟» نوشته صادق وفایی به‌زودی توسط انتشارات هیلا منتشر می‌شود.
برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره اسرار عشق ققنوس
مراسم اختتامیه جشنواره روز پنجشنبه 17 بهمن ماه از ساعت 17 در کافه کتاب ققنوس همراه با نمایشنامه‌خوانی وصال شمس و مولانا توسط گروه صدالیته برگزار می‌شود.
شب یاد و خاطره بهمن فرزانه برگزار می‌شود.
به مناسبت ششمین سالگرد درگذشت بهمن فرزانه، انتشارات ققنوس با همکاری شب های بخارا مراسم بزرگداشت این مترجم را در کافه کتاب ققنوس برگزار می‌کند.
صفدری از داستان‌های کارگری به روایت‌های انتزاعی رسید
خلیل درمنکی در نشست بزرگداشت محمدرضا صفدری گفت: صفدری از داستان‌های کارگری سبک مارکسیستی به داستان‌های انتزاعی رسیده است.
ردپایی پررنگ از زنان و مشـکلات پیش‌رویشان
طی روزهای اخیر چاپ چهارم آخرین نوشته ام، رمان «از شیطان آموخت و سوزاند» در اختیار علاقه مندان قرار گرفته، کتابی که روایتگر داستان زندگی زنی بی‌خانمان است، زنی برخوردار از تحصیلات دانشگاهی، شغلی با پایگاه اجتماعی قابل قبول و حتی خانواده‌ای خوب. اما شرایط زندگی او که شخصیت اصلی این رمان است به گونه‌ای پیش می‌رود که نه تنها زندگی شخصی‌اش به دنبال ازدواجی بی‌سرانجام از هم می‌پاشد بلکه حتی حق سرپرستی فرزندنش را هم از دست می‌دهد. این رمان را می‌توان فشرده‌ای از مشکلات عدیده‌ای دانست که زنان در جامعه امروز با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند.
امید به تغییر
تازه‌ترین کتاب مارگارت‌ اتوود نویسنده سرشناس معاصر چگونه کتابی است؟ در گفت‌وگو با مترجم این رمان پیش از انتشار نسخه فارسی، این موضوع را بررسی کرده‌ایم
آخرین نقدها
مجموعه داستان «فکرهای خصوصی» به چاپ دوم رسید
مجموعه داستان «فکرهای خصوصی» نوشته یاسمن خلیلی‌فرد که ا‌وایل آذر ماه منتشر شده بود به چاپ دوم رسید.
استالینیسم و فقر فلسفه از عوامل شکست چپ‌های مبارز در دوران پهلوی
شانزدهمین چاپ «شورشیان آرمانخواه؛ ناکامی چپ در ایران» نوشته مازیار بهروز منتشر شد. نویسنده از استالینیسم و فقر فلسفه به عنوان عوامل شکست مبارزه جریان چپ در دوران پهلوی یاد کرده است.
وحشی‌؛کتابی برای شناخت خشم و غم نوجوانان
نقد و بررسی کوتاه کتاب وحشی
«مرگ روی کاناپه ی سرخابی»
مروری بر چهار داستان از کتاب «فکرهای خصوصی» نوشته یاسمن خلیلی‌فرد
سکوت آدم ها ، احساس های فراموش نشده
یکم آذرماه سال جاری سومین کتاب یاسمن خلیلی فرد به چاپ رسید، بعد از دو رمان پرفروش که هر کدام بیش از شش بار تجدید چاپ شدند، فکرهای خصوصی عنوان سومین کتاب خلیلی فرد است که در قالب مجموعه داستان نوشته شده، فکرهای خصوصی در ادامه دو رمان قبلی او یعنی یادت نرود که و انگار خودم نیستم درباره افکار و روابط عاطفی آدم هاست، علی رغم اینکه نگارنده تخصصی در ادبیات ندارد اما به عنوان یک همکار در حوزه نقد فیلم همیشه نگرش خلیلی فرد در نگارش داستان برای من جذابیت بیش ازحدی داشته اینکه این موضوعات انسانی چرا باید برای خلیلی فرد جوان جذاب باشد و چرا این تفکرات عاطفی سرکوب شده برای او مهم و قابل اهمیت است بهانه ای شد که بار دیگر با او گفگتو کنم.
«نوشتن من را به کاتارسیس می‌رساند»
گفتگو با یاسمن خلیلی‌فرد به مناسبت انتشار کتاب جدیدش "فکرهای خصوصی"
فروپاشی و مرگ
درباره‌ی کتاب فکرهای خصوصی نوشته‌ی یاسمن خلیلی‌فرد
«من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم» رمان‌ ماجرا نیست‌؛ رمان اثر ماجراست
سعید بردستانی، مستندساز، نویسنده و نمایشنامه‌نویس جنوبی معتقد است که رمان «من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم» نوشته محمدرضا صفدری، اثری در خور زمانه است که توانسته مولفه‌های معاصر بودن را در خود بگنجاند.
فرار از سرزمین خوشبختی!
در این کتاب، نویسنده با زبانی ساده و بیانی صادقانه، در قالبی روایی به حوادثی که در طول زندگی در کره شمالی پشت سرگذاشته می پردازد و تصویری تاثیر گذار از واقعیت های حاکم بر کره زندگی مردم کره شمالی و سیستم حاکم برآن پیش روی خواننده می گذارد
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه