گروه انتشاراتی ققنوس
 

https://qoqnoos.ir/Fa/%D8%B2%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DB%8C%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تاریخ جهان

تازه‌ترین خبرها
رویدادِ فرهنگي يا صرفا فروشگاه کتاب؟
چهار ناشر از نمايشگاه بين المللي كتاب تهران به «اعتماد» گفتند
نویسنده‌اي واقع‌گرا هستم، نه جبرگرا
گفت‌وگو با قباد آذرآيين درباره آثارش و ادبيات داستاني در دهه‌هاي گذشته
رویدادِ فرهنگي يا صرفا فروشگاه کتاب؟
چهار ناشر از نمايشگاه بين المللي كتاب تهران به «اعتماد» گفتند
شمارگان برخی ناشران به ۱۰۰ نسخه رسیده است/ رونق بازار کتاب‌سازان در سال ۱۴۰۰
مدیر انتشارات ققنوس گفت:‌ مشکلات اقتصادی برخی ناشران را وادار کرده است که شمارگان کتاب‌هایشان را به ۱۰۰ نسخه برسانند. از سوی دیگر بازار کتاب‌سازان رونق بسیاری پیدا کرده است.
تولد نسل جدید جنایی‌نویسان ایرانی
لاله زارع در گفت‌وگو با همشهری از خلق آثار ادبی جنایی به زبان فارسی می‌گوید
ژول ‌ورن سعی می‌کرد آینده علم را حدس بزند/ آثار او با اهداف آموزش خلق شدند
مترجم آثار ژول ورن می‌گوید که او خلاق بود و مطالعات زیادی داشت. او سعی می‌کرد آینده علم را حدس بزند؛ در نتیجه تخیلاتش روی هوا نیست و بر پایه علوم آن دوران بوده است.
۱۲ کتاب در گروه «فلسفه و روان‌شناسی» نامزد کتاب سال شدند
کتاب‌های راه‌یافته به مرحله دوم داوری در گروه «فلسفه و روان‌شناسی» سی‌و‌نهمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.
فریبی به نام «تخفیف زیاد»
فعالیت بی ضابطه ناشرنماها و کتابفروشان غیرحرفه ای به صنعت نشر لطمه زده است.
تازه های نشر
کتاب قرن دیکتاتورها، دین پس از متافیزیک و راز و رمز تفکر مثبت
آخرین نقدها
چه شد که کار جهان به اینجا رسید؟
چه شد که جهان امروز به اینجا رسید؟ در جهانی به ظاهر یک قطبی، چین می‌رود که از آمریکا پیشی بگیرد؛ روسیه در سودای احیای جایگاه پیشین خود، جنگی خونین به پا کرده است. بهارعربی ( آن انقلابهای پی‌در پی پرامید) آرزوهایی بربادرفته شد، آفت رژیم اشغالگر قدس همچنان دامنگیر جهان اسلام است
بازتاب زندگی صدسال اخیر مردم ترکیه در «عشق دلیل کافی است»/ زمینه تاریخی از دلایل موفقیت ادبیات ترکی در دهه­‌های اخیر است
مترجم کتاب «عشق دلیل کافی است» می‌گوید: در اوایل قرن بیستم نویسندگانی پا به عرصه ادبیات ترکی می‌گذارند که در داستان‌­های آنها وضع جامعه، باورها، افکار و سبک زندگی مردم منعکس شده است و با خواندن داستان‌های آن‌ها بیشتر با فرهنگ و زندگی مردم آن دوره آشنا می‌شویم.
مجموعه‌ای با رنگ و بوي همسايه
معرفی عشق دلیل کافی است به قلم اسدالله امرایی
گالیله دانش سياست
هابز و سياست مدرن: به مناسبت 434امين سالروز تولد او
تهران از قهرمان‌های داستان‌هایم قوی‌تر است
مهسا دهقانی‌پور درباره اثر تازه‌اش گفت: زندگی در تهران موضوعی است که در همه داستان‌های این مجموعه تکرار می‌­شود و تهران انگار با تمام ناامنی، شلوغی و تضادهایی که در خودش دارد، از قهرمان‌­های داستان‌هایم قوی‌­تر است و هویتی که خودش دوست دارد را به آن‌ها می­‌دهد.
«آبیِ کم‌­جان»؛ تلاش نویسنده برای دستیابی به فرم‌های داستانی جدید
تهران- ایرنا- در مجموعه داستانی «آبیِ کم­جان» که به تازگی منتشر شده است، تجارب و روایات متفاوتی وجود دارند که نشان‌دهنده تلاش نویسنده برای دستیابی به آفاق ذهنی و فرم­‌های داستانی جدید است.
«آمریکا و شاه»؛ کتابی که سی‌سال رابطه تسلیحاتی را هدف می‌گیرد
تهران- ایرنا- پرداختن به رابطۀ تسلیحاتی ایران و آمریکا در دوران محمدرضا شاه برای تحلیل واقع‌بینانۀ روابط دو کشور در آن برهه و بلکه امروز، ضروری است؛ کتاب «آمریکا و شاه؛ سی‌سال رابطه تسلیحاتی» از اندک کوشش‌های دانشورانه در این حوزه به شمار می‌آید.
«جامعه‌نگاری عهد قاجار» و تلفیق نوآورنه‌ای از تجربه‌های تاریخ‌نویسی
تهران- ایرنا- کتاب «جامعه‌نگاری عهد قاجار» که به تازگی وارد بازار نشر شده، نوع جدیدی از روش‌شناسی مطالعات تاریخی را اتخاذ کرده که تلفیقی نوآورانه از تجربه‌های تاریخ نویسی مردم است.
جذبه‌ی پایدار زیبایی
احتمالا این سوال به ذهن بسیاری از ما خطور کرده است که زیبایی چیست؟ کجای زندگی ما قرار دارد و اهمیتش چیست؟ این سوال‌های به ظاهر ساده، همانند بسیاری از پرسش‌های مشابه، می‌تواند مبنای بحث‌هایی ژرف و عمیق قرار بگیرد. چنان که از دیرباز، از زمان یونان باستان مقدمه ورود به بحث‌هایی فلسفی بوده‌اند و هنوز در جهان پیشرفته و مدرن شده امروز نیز مقدمه چنین بحث‌هایی می‌توانند قرار گیرند
پشت و خنجر
کتاب «آمریکا و شاه» اهمانند بسیاری از پژوهش های مرتبط با رابطه ایران آمریکا در تاریخ معاصر، بر این واقعیت تاکید دارد که نه در دنیای چند قطبی امروز که در جهان دو قطبی گذشته نیز سیاست‌گذاری‌ها و همچنین کنش و واکنش‌های سیاسی ایالات متحده، نه بر اساس اصول قطعیِ از پیش تعیین شده که بر مبنای پارامترهایی مبتنی بر سود و زیان منافع ملی و سیاسی کشورش (از جنبه‌های گوناگون) شکل می‌گیرد
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه