انتشارات ققنوس
 

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تازه‌ترین خبرها
«ویکو و هردر» و «رمانتیسم آلمانی» منتشر شد
کتاب «ویکو و هردر» نوشته آیزایا برلین با ترجمه ادریس رنجی و «رمانتیسم آلمانی» نوشته فردریک بیزر با ترجمه سیدمسعود آذرفام منتشر شد.
جشنواره داستان ایرانی به پایان راه رسید
جشنواره داستان ایرانی که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب‌های داستانی ایرانی آغاز شده بود، با ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده سه‌شنبه، ۲۹ مرداد به کار خود پایان می دهد.
اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس برگزار می‌شود
مراسم اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس روز سه‌شنبه ۲۹ مرداد همزمان با عید غدیر در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود.
تعامل نویسندگان، مخاطبان و ناشران در جشنواره داستان ایرانی ققنوس
مراسم اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس روز سه‌شنبه 29 مرداد همزمان با عید غدیر در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود. در این جشنواره که انتشارات ققنوس با همکاری کتاب‌پلاس و بسیاری از نویسندگان ایرانی به مناسبت روز قلم برگزار کرد، هدف ترویج مطالعهٔ کتاب‌های داستان ایرانی بود و دستاوردهای ارزشمندی برای کتاب‌های داستان ایرانی داشت.
جشنوارهٔ داستان ایرانی انتشارات ققنوس به کار خود پایان داد.
جشنوارهٔ داستان ایرانی که با هدف ترویج فرهنگ مطالعهٔ کتاب‌های داستانی ایرانی و به مناسبت بزرگداشت روز قلم با همت انتشارات ققنوس و ۴۰ نویسندهٔ توانمند داستان‌های ایرانی در روز ۱۴ تیر آغاز به کار کرده بود با همکاری کتاب‌پلاس و با موفقیت به کار خود پایان داد.
قدم نخست برای بین المللی شدن اینست که کپی‌رایت را به رسمیت بشناسیم
مهدی حسین‌زادگان، مدیر داخلی انتشارات ققنوس: قدم نخست برای بین المللی شدن اینست که کپی‌رایت را به رسمیت بشناسیم
نقد و بازخوانی رمان «نباید گفته شود»
سومین نشست گفت‌و‌گو کتاب خانه فرهنگ گل‌ها به بازخوانی و نقد رمان «نباید گفته شود» اختصاص دارد.
نقد و بررسی کتاب ویتگنشتاین و روان درمانی برگزار می‌شود.
نقد و بررسی کتاب ویتگنشتاین و رواني شنبه 12 مرداد در سراي اهل قلم برگزار می‌شود.
تشویق به خواندن داستان ایرانی در جشنواره «داستان ایرانی نشر ققنوس»
جشنواره «داستان ایرانی» این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و تشویق مردم به خواندن کتاب‌های داستان ایرانی و با مشارکت بیش از 50 نویسنده برگزار مي‌شود.
با چاپ نکردن «نام من سرخ» حسن نیت‌مان را نشان دادیم/اگر پاموک بخواهد کتابش را چاپ نمی‌کنیم
مدیر داخلی نشر ققنوس معتقد است که ناشر تخصصی یک نویسنده خارجی در ایران معنا ندارد و اتفاقات رخ داده برای اورهان پاموک برای او و نشرش اهمیتی ندارد.
آخرین نقدها
فصیحی: کتاب‌هایی که زنان بخوانند، پرفروش می‌شوند
ارسلان فصیحی، مترجم ادبیات ترکی استانبولی، در جشن رونمایی از چاپ یکصد و یکم ترجمه خودش از رمان «ملت عشق» اثر الیف شافاک، گفت: به‌تجربه دریافته‌ام کتابی را اگر زنان بخوانند، پرفروش می‌شود.
چاپ ترجمه یکی از تفاسیر اصیل رمانتیسم آلمانی
کتاب «رمانتیسم آلمانی (مفهوم رمانتیسم آلمانی اولیه)» نوشته فردریک بیزر با ترجمه سیدمسعود آذرفام توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
ملت عشق یا دولت هوس
بررسی و تحلیل رمان ملت عشق و کیمیا خاتون با رویکرد به زندگی مولوی
کتاب مغلطه: راهنمای درست اندیشیدن؛ برای تشخیص بحث‌های غیرمنطقی
در دنیای امروزه، هر روز باید برای نجات قلب، ذهن و البته پول‌مان مبارزه کنیم و البته، «حقیقت» است که همیشه اولین قربانی این جنگ می‌شود. دیگر وقت آن رسیده سر از کار مغلطه‌بازان دربیاوریم. باید بتوانیم اطلاعات نادرست، منطق غلط و مغلطه‌های رسانه‌ها، مشاوران تجاری، رهبران توسعه فردی و سیاست‌مداران را تشخیص دهیم.
نامه‌ای به خالق گیسیا
صادق باشم. فصل اول کتاب سخت مرا با خود همراه کرد. شاید داشتم گرم می‌شدم که خودم را با سبک و سیاق نویسنده همراه کنم. اما در فصول بعد دلم می‌خواست با داستان پیش روم و از هر مجالی برای سوار شدن بر جزر و مد داستان استفاده کردم.
اکوان: «ویتگنشتاین و روان‌درمانی» نقد اندیشه فروید است
اکوان گفت: کتاب «ویتگنشتاین و روان‌درمانی» نقد اندیشه فروید است یعنی از ریشه، اندیشه و آرای فروید را قبول ندارد و به دیدگاه فلسفه تحلیلی می‌پردازد.
نگاهی به کتاب «ایده دانشگاه» نوشته کارل یاسپرس :: فرزاد نعمتی
یاسپرس از دانشگاه محافظه‌کار و گریزان از ارتباطات و مباحثه فکری نگران است و معتقد است اگر اعضای دانشگاه، محتاطانه از هم دوری کنند و ارتباط حقیقی به معاشرت اجتماعی صرف بدل شود، دانشگاه دیگر مکان «جست‌وجوی نامشروط حقیقت» و نماینده حد اعلای نوع بشر نیست، بلکه دستمایه حکومت‌ها در توجیه واقعیت موجود است و این معنایی جز مرگ دانشگاه ندارد.
سیری در زندگی اروین یالوم
اروين يالوم در سال ۱۹۵۶ در بوستون در رشته پزشكي و در سال ۱۹۶۰ در نيويورك در رشته روانپزشكي فارغ‌التحصيل شد و بعد از خدمت سربازي در سال۱۹۶۳ استاد دانشگاه استنفورد شد. در همين دانشگاه بود كه الگوي روانشناسي هستي‌گرا يا اگزيستانسيال را پايه‌گذاري كرد. يالوم هم آثار دانشگاهي متعددي تاليف كرده و هم چند رمان موفق دارد.
انتشارات ققنوس رمان "شاه‌پری" را روانه بازار کرد
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ انتشارات ققنوس رمان «شاه‌پری»، نوشته زهرا امیدی را روانه بازار نشر کرده است. این رمان روایت زندگی محمد و شاه‌پری‌‌ است. شاه‌پری دختری‌ است که از کودکی درگیر‌ ماجراهایی می‌شود که در پی فرار دایی‌اش از روستایی در ایلام اتفاق می­‌افتد و ناگزیر از پدرش داودخان و مادرش سیاه­‌گیس جدا می­‌شود و از بغداد سر درمی­‌آورد. مسیر زندگی این دو و خانواده‌هایشان تحت تأثیر یک قاچاقچی اسلحه به نام عماد تغییر می‌کند.
زهرا امیدی: از بومی‌شدن می‌توان به جهانی‌شدن رسید/شاه‌پری2 را می‌نویسم.
زهرا امیدی که به تازگی رمان «شاه‌پری» از او منتشر شده، معتقد است از بومی‌شدن می‌توان به جهانی‌شدن رسید و در کتابش فضای بومی شهر ایلام را به تصویر می‌کشد.
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه