انتشارات ققنوس
 

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تازه‌ترین خبرها
نفرات برگزیده جشنواره داستان ایرانی ققنوس اعلام شدند
جشنواره داستان ایرانی ققنوس، با اعلام نفرات برگزیده این جشنواره و تقدیر از نویسندگان برگزیده شرکت کننده در این جشنواره به کار خود پایان داد.
«ویکو و هردر» و «رمانتیسم آلمانی» منتشر شد
کتاب «ویکو و هردر» نوشته آیزایا برلین با ترجمه ادریس رنجی و «رمانتیسم آلمانی» نوشته فردریک بیزر با ترجمه سیدمسعود آذرفام منتشر شد.
جشنواره داستان ایرانی به پایان راه رسید
جشنواره داستان ایرانی که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب‌های داستانی ایرانی آغاز شده بود، با ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده سه‌شنبه، ۲۹ مرداد به کار خود پایان می دهد.
اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس برگزار می‌شود
مراسم اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس روز سه‌شنبه ۲۹ مرداد همزمان با عید غدیر در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود.
تعامل نویسندگان، مخاطبان و ناشران در جشنواره داستان ایرانی ققنوس
مراسم اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس روز سه‌شنبه 29 مرداد همزمان با عید غدیر در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود. در این جشنواره که انتشارات ققنوس با همکاری کتاب‌پلاس و بسیاری از نویسندگان ایرانی به مناسبت روز قلم برگزار کرد، هدف ترویج مطالعهٔ کتاب‌های داستان ایرانی بود و دستاوردهای ارزشمندی برای کتاب‌های داستان ایرانی داشت.
جشنوارهٔ داستان ایرانی انتشارات ققنوس به کار خود پایان داد.
جشنوارهٔ داستان ایرانی که با هدف ترویج فرهنگ مطالعهٔ کتاب‌های داستانی ایرانی و به مناسبت بزرگداشت روز قلم با همت انتشارات ققنوس و ۴۰ نویسندهٔ توانمند داستان‌های ایرانی در روز ۱۴ تیر آغاز به کار کرده بود با همکاری کتاب‌پلاس و با موفقیت به کار خود پایان داد.
قدم نخست برای بین المللی شدن اینست که کپی‌رایت را به رسمیت بشناسیم
مهدی حسین‌زادگان، مدیر داخلی انتشارات ققنوس: قدم نخست برای بین المللی شدن اینست که کپی‌رایت را به رسمیت بشناسیم
نقد و بازخوانی رمان «نباید گفته شود»
سومین نشست گفت‌و‌گو کتاب خانه فرهنگ گل‌ها به بازخوانی و نقد رمان «نباید گفته شود» اختصاص دارد.
نقد و بررسی کتاب ویتگنشتاین و روان درمانی برگزار می‌شود.
نقد و بررسی کتاب ویتگنشتاین و رواني شنبه 12 مرداد در سراي اهل قلم برگزار می‌شود.
تشویق به خواندن داستان ایرانی در جشنواره «داستان ایرانی نشر ققنوس»
جشنواره «داستان ایرانی» این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و تشویق مردم به خواندن کتاب‌های داستان ایرانی و با مشارکت بیش از 50 نویسنده برگزار مي‌شود.
آخرین نقدها
تبیین اندیشه‌های دو فیلسوف مهم عصر روشنگری در قالب یک کتاب
کتاب «ویکو و هردر (دو بررسی در تاریخ اندیشه‌ها)» نوشته آیزیا برلین با ترجمه ادریس رنجی توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
این است راز جاودانگی یک ااثر
با آن‌که نمایشنامه هملت توتم است برای هر کسی که قلم دست می‌گیرد و نیت نوشتن می‌کند و شکسپیر شمایلی‌ست از آن ابر انسان ازلی و ابدی که به ذات کلمات آگاه است و خبر از اسم اعظم دارد، کمتر شده کسی برود و راز نمایشنامه‌های شکسپیر را کشف کند و بگوید یافتم! یافتم!
برداشتن موانع برای بسط روح
آيزايا برلين در كتاب «ويكو و هردر» روش تحليل تخصصي، ادبي و زندگينامه‌نويسي را به شكلي در هم تنيده است كه تنها معدودي از مورخان و انديشمندان توان انجام آن را داشته‌اند.
تفسیري تازه از رمانتيسم
ديدگاه پسامدرنيستي به مكتب رمانتيسم ايرادي وارد
فصیحی: کتاب‌هایی که زنان بخوانند، پرفروش می‌شوند
ارسلان فصیحی، مترجم ادبیات ترکی استانبولی، در جشن رونمایی از چاپ یکصد و یکم ترجمه خودش از رمان «ملت عشق» اثر الیف شافاک، گفت: به‌تجربه دریافته‌ام کتابی را اگر زنان بخوانند، پرفروش می‌شود.
چاپ ترجمه یکی از تفاسیر اصیل رمانتیسم آلمانی
کتاب «رمانتیسم آلمانی (مفهوم رمانتیسم آلمانی اولیه)» نوشته فردریک بیزر با ترجمه سیدمسعود آذرفام توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
ملت عشق یا دولت هوس
بررسی و تحلیل رمان ملت عشق و کیمیا خاتون با رویکرد به زندگی مولوی
کتاب مغلطه: راهنمای درست اندیشیدن؛ برای تشخیص بحث‌های غیرمنطقی
در دنیای امروزه، هر روز باید برای نجات قلب، ذهن و البته پول‌مان مبارزه کنیم و البته، «حقیقت» است که همیشه اولین قربانی این جنگ می‌شود. دیگر وقت آن رسیده سر از کار مغلطه‌بازان دربیاوریم. باید بتوانیم اطلاعات نادرست، منطق غلط و مغلطه‌های رسانه‌ها، مشاوران تجاری، رهبران توسعه فردی و سیاست‌مداران را تشخیص دهیم.
نامه‌ای به خالق گیسیا
صادق باشم. فصل اول کتاب سخت مرا با خود همراه کرد. شاید داشتم گرم می‌شدم که خودم را با سبک و سیاق نویسنده همراه کنم. اما در فصول بعد دلم می‌خواست با داستان پیش روم و از هر مجالی برای سوار شدن بر جزر و مد داستان استفاده کردم.
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه