انتشارات ققنوس
 

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تازه‌ترین خبرها
ققنوس صاحب کافه کتاب می‌شود
مدیر انتشارات آفرینگان از افتتاح کافه کتاب ققنوس هم‌زمان با سالروز میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و روز کتاب و کتاب‌ خوانی خبر داد.
مارگارت آتوود و برناردین اِواریستو به عنوان برندگان بوکر ۲۰۱۹ اعلام شدند.
مارگارت آتوود و برناردین اِواریستو به عنوان برندگان بوکر ۲۰۱۹ اعلام شدند و باید جایزه ۵۰ هزار پوندی من‌بوکر را به طور مساوی بین خود تقسیم کنند.
انتشار «هابز» و دو کتاب داستانی
آثار داستانی «من فقط دو نفر را کشته‌ام» نوشته هادی خورشاهیان و «آینه‌باز» نوشته ناهید فرامرزی همراه با کتاب «هابز» نوشته جورج مک‌دانلدراس با ترجمه سیدمسعود آذرفام منتشر شد.
هم‌افزایی کتابفروشی و ناشر با برگزاری جشنواره «اسرار عشق»
زهره حسین‌زادگان، با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره «اسرار عشق» از سوی گروه انتشاراتی ققنوس گفت: این جشنواره به نوعی تبلیغ برای کتاب‌های ناشر است و از سوی دیگر گروه انتشاراتی ققنوس، کتابفروشی‌ها را در رسانه‌های خود و دیگر رسانه‌ها معرفی می‌کند.
جشنواره "اسرار عشق" آغاز شد.
به مناسبت بزرگداشت مولانا و شمس تبریزی گروه انتشاراتی ققنوس برگزار می‌کند.
در دو ماراتن اثر جدید اتوود شرکت نمی‌کنم/ ۱۴سال پیش می‌خواستم اتوود را به ایران بیاورم
مدیر انتشارات ققنوس گفت:‌ من در دو ماراتن چاپ کتاب جدید اتوود شرکت نمی‌کنم. نه اینکه نخواهم، نمی‌توانم به این شکل اثر منتشر کنم. من نمی‌توانم یک کتاب را تکه تکه کنم و هر تکه را به فردی بدهم تا ترجمه کند و بعد یک کتاب دست مخاطب بدهم. بنابراین از دور کنار می‌روم.
نفرات برگزیده جشنواره داستان ایرانی ققنوس اعلام شدند
جشنواره داستان ایرانی ققنوس، با اعلام نفرات برگزیده این جشنواره و تقدیر از نویسندگان برگزیده شرکت کننده در این جشنواره به کار خود پایان داد.
«ویکو و هردر» و «رمانتیسم آلمانی» منتشر شد
کتاب «ویکو و هردر» نوشته آیزایا برلین با ترجمه ادریس رنجی و «رمانتیسم آلمانی» نوشته فردریک بیزر با ترجمه سیدمسعود آذرفام منتشر شد.
جشنواره داستان ایرانی به پایان راه رسید
جشنواره داستان ایرانی که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب‌های داستانی ایرانی آغاز شده بود، با ۳ هزار و ۵۰۰ شرکت‌کننده سه‌شنبه، ۲۹ مرداد به کار خود پایان می دهد.
اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس برگزار می‌شود
مراسم اختتامیه جشنواره داستان ایرانی ققنوس روز سه‌شنبه ۲۹ مرداد همزمان با عید غدیر در شهر کتاب دانشگاه برگزار می‌شود.
آخرین نقدها
«فکرهای خصوصی» افشا می‌شود/ کشمکش‌ آدم‌های امروز
یاسمن خلیلی فرد در مجموعه داستان تازه اش به کشمکش های آدم های امروز پرداخته است.
بومی‌نگاری در ساحت داستان
داستان‌های بومی بیش از هر چیزی متکی بر جغرافیای خاص و آیین‌های مردمی رایج در آن محدوده است که گاه مقطع زمانی مشخصی هم دارد. این ویژگی‌ها در رمان «شاه پری» نوشته زهرا امیدی، با وضوح بیشتری دیده می‌شود و آن را در زمره رمان‌های اجتماعی – بومی قرار داده است. نویسنده جغرافیای غرب کشور با محوریت استان ایلام را برای بستر حوادث رمان خود انتخاب کرده و البته بخشی از حوادث داستان هم در شهر بغداد کشور عراق اتفاق می‌افتد. مقطع زمانی حوادث داستان هم، از سال‌های پیش از وقوع انقلاب اسلامی شروع شده و اتفاق اصلی در این دوران می‌افتد و بخش پایان اثر به سال‌های بعد از وقوع انقلاب اسلامی و شروع جنگ عراق و ایران ختم می‌شود.
آینه‌باز
آیـــــــــــــــنه‌باز رمانی 144 صفحه‌ای است به قلم ناهید فرامرزی، نویسنده 52ساله که نشر هیلا به‌تازگی آن را منتشر کرده است.
تمهیدات روایی اتوود
آدمکش کور شامل پانزده فصل‌ است و هر فصل نام مشخصی دارد. محور اصلی رمان به داستان زندگی آیریس چیس، شخصیت اصلی رمان، به روایت خودش از جنگ جهانی اول تا سال ۱۹۹۸می‌پردازد و در فواصل آن، داستان فانتزی «آدمکش کور»، که نام کتاب نیز از همین بخش از رمان گرفته‌شده، جای گرفته است. در رمان آدمکش کور شیوه‌ی روایت اهمیت بسیار زیادی دارد. سه تمهید روایی با سه راوی که در واقع همه آیریس هستند، داستان را پیش می‌برند.
له و علیه ویرایش
له و علیه ویرایش (سایه اقتصادی‌نیا، انتشارات ققنوس، 1398) سه فصل دارد: 1) ویرایش و روشنفکری، 2) نکته‌ها، 3) پرتره‌ها
ترجمه دومین کتاب از مجموعه «کارآگاه اشتودر» منتشر شد
رمان «کارآگاه اشتودر؛‌ معمای مرگ ویچی» نوشته فردریش گلاوزر با ترجمه کتایون سلطانی توسط انتشارات هیلا منتشر و راهی بازار نشر شد.
مرزی ميان شوخي و جدي با نويسندگان بزرگ
رمان «همه تابستان بدون فيسبوك» روايت تودرتويي از مناسبات اجتماعي و سياسي ‌است. نويسنده در اين رمان از زاويه ديد «داناي كل محدود»، به شرح حال جامعه‌اي از جنس خيال مي‌پردازد كه يادآور كشور امريكاست.‌ نكته قابل تامل در اين رمان، پردازش و احياي شخصيت‌ نويسنده‌اي چون «آگاتاكريستي» است. البته نه خود نويسنده معروف جنايي بلكه تلفيقي از ذهنيت او و كارآگاهي به همين نام.
چرا باید «ملت عشق» بخوانیم؟/ ادبیات؛ سنگر ترکیه‌ای‌ها در جنگ روایت‌ها
چرا باید «ملت عشق» بخوانیم؟ این پرسشی است که احتمالا بسیاری حین روبه‌رو شدن با این کتاب که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سال‌های اخیر است، از خود پرسیده‌اند. در این مطلب سعی کرده‌ایم گوشه‌هایی از این پرسش را پاسخ دهیم!
کتاب صوتی خاطرات جاسوس کره شمالی منتشر شد
کتاب صوتی «روحِ گریان من» نوشته کیم هیون هی با ترجمه فرشاد رضایی و صدای شیما درخشش، به‌تازگی توسط موسسه آوانامه منتشر و راهی بازار نشر شد.
نسخه صوتی قصه فرار شاعر بزرگ از کره شمالی منتشر شد
کتاب صوتی «رهبر عزیز» نوشته جَنگ جین سونگ با ترجمه مسعود یوسف حصیرچین توسط موسسه آوانامه منتشر و راهی بازار نشر شد.
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه