گروه انتشاراتی ققنوس
 

https://qoqnoos.ir/Fa/%DA%A9%D8%A7%D8%B4-%D8%A8%D9%88%DB%8C-%D8%B3%DA%AF-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D8%AF

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

تاریخ جهان

تازه‌ترین خبرها
چاپ سه‌کتاب درباره تاریخ، فلسفه و طب سنتی چین
ترجمه سه‌کتاب «تاریخ اندیشه فلسفی چین»، «تاریخ نشر چین» و «طب سنتی چین» توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
در زمانه سوگ
به یاد عباس معروفی که بیماری منتهی به مرگ او را از ما گرفت
این مجموعه به بچه‌ها اجازه می‌‌دهد اشتباه کنند و مسئولیت آن را برعهده بگیرند
مریم مفتاحی، مترجم مجموعه طنز «چشمت روز بد نبیند» خلاقیت و ابتکار نویسندگان اثر را در تصمیم‌گیری‌اش برای ترجمه کتاب مهم دانست و گفت: بچه‌ها پند مستقیم دوست ندارند و معمولاً درس لازم را نمی‌گیرند؛ بنابراین نویسندگان داستان‌ها، بچه‌ها را در موقعیت خطا قرار می‌دهند، اجازه می‌دهند آن‌ها اشتباه کنند، شیطنت کنند، فکر کنند، اقدام کنند و مسئولیت اشتباهات خود را بپذیرند و تلاش برای حل مشکل داشته باشند.
ترجمه مجموعه طنز «چشمت روز بد نبیند» برای بچه‌ها چاپ شد
کتاب‌های مجموعه نوجوان «چشمت روز بد نبیند» نوشته مایکل وید و لورا وید با ترجمه مریم مفتاحی توسط انتشارات آفرینگان منتشر و راهی بازار نشر شد.
پخش کننده کتاب، دلال نیست!
گفت و گو با هادی حسین زادگن، مدیر پخش «ققنوس»
ما سیاستمدار نیستیم
گفت و گوی منتشر نشده با عباس معروفی
عباس نرفته بود که بماند....
سیدمهدی شجاعی نویسنده و پژوهشگر
مردی از تبار زندگان
سروش مظفرمقدم نویسنده و روزنامه‌نگار
عباس معروفی و موج‌آفريني در ادبيات ايران
احمد تهوری مدیر انتشارات آفتابکاران
«همه اشک‌‌هایم مال تو»
فرهاد کشوری نویسنده و منتقد ادبی
آخرین نقدها
فاجعه هسته ای
روایت ابعاد مختلف حادثه اتمی 2011 ژاپن در فوکوشیما
انسان طراز نوین چینی
ما هماهنگ شده ایم تصویری هولناک از زندگی تحت نظارت حکومت چین ترسیم می کند.
در جستجوی اخلاقی امروزی
ژان پل سارتر در حقیقت و وجود سعی دارد مسئولیت انسان در قبال حقیقت و تاریخ را بررسی کند.
ترجمه کتاب نویسنده آلمانی درباره زندگی زیرنظر حکومت چین منتشر شد
کتاب «ما هماهنگ شده‌ایم؛ زندگی زیر نظر حکومت چین» نوشته کای اشتریت ماتر با ترجمه مسعود یوسف حصیرچین توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
ابطحی رمان‌نویس شد
بسیاری از ما «محمدعلی ابطحی» را به عنوان یک فرد سیاسی می‌شناسیم. فردی که البته به ابزار تکنولوژی هم علاقه‌مند است و از اولین کسانی بود که وبلاگ نوشت یا از جلسات رسمی هیئت دولت زمان سیدمحمد خاتمی عکس منتشر کرد و با چاشنی طنز مسائل را بیان کرد.
سفر به قلب حوزه علمیه با رمان «گذر خان»
ابطحی در سال‌هایی که کار اجرایی نمی‌کند دست به قلم برده و رمان «گذرِ خان» را به نگارش درآورده است. رمان داستان پسری را روایت می‌کند که پدر روضه‌خوان نابینایی دارد و بنابراین ناچار است همه‌جا او را همراهی کند.
سیاستمدار بلندپروار یا ستمکار فریبکار؟
در تاریخ هر سرزمینی لحظه‌هایی هست که عواملی چند دست به دست هم داده و نقاط عطفی فراموش ناشدنی را می‌سازند که بعدها به عنوان نقطه‌ی عزیمت شکل گیری یک تحول، چرخش و برگشتگاهی تاریخی و یا رخدادی با تاثیرات پایدار محسوب می‌شوند.
راز دوام پادشاهی بریتانیا
جهان در طول تاریخ آنقدر تغییر و تحول به خود دیده که مردم این روزگار حکمرانی فردی با اختیارات نامحدود و در عین حال غیر پاسخگو را برنتابد؛ بخصوص حکومتی که در قالبی غیرانتخابی (مثلا سلطنتی) و با انتقال قدرت به صورت موروثی اداره شود. پادشاهی بریتانیا یکی از قدیمی‌ترین حکومت‌های سلطنتی در اروپاست؛ اما چگونه است که در قلب اروپا، نظام‌هایی سلطنتی از این دست توانسته‌اند تا به امروز دوام بیاورند؟
تجلی جدال خیر و شر در وجود آدمی
دکتر جکیل و آقای هاید در سال ۱۸۸۶ نوشته شده، امروزه به عنوان یکی از معروف ترین آثار داستانی در گونه وحشت شناخته می‌شودکه نه تنها به عنوان اثری کلاسیک شده و جریان ساز بر ادبیات وحشت پس از خود تاثیر گذاشته، در سینما و تئاتر نیز بارها و بارها مورد اقتباس قرار گرفته است.
دانشجویان، پیشرو در جنبش‌های اجتماعی
از نیمه دوم قرن بیستم بدین سو، در اکثریت قریب به اتفاق جنبش های اجتماعی که جهان شاهد آن بوده، دانشجویان حضوری پررنگ و کلیدی داشتند. جنبش سیاسی و اجتماعی اواخر دهه شصت نه تنها از این قاعده مستثنی نبود، بلکه دانشجویان چنان دست بالا را در آن داشتند که به عنوان «جنبش دانشجویی ۱۹۶۸» در تاریخ شناخته می‌شود
مجموعه‌ها
عضویت در خبرنامه