گروه انتشاراتی ققنوس | تایتانیک
 
220,000 تومان
دانلود خلاصه کتاب

تایتانیک

چشم اندازهایی از تاریخ معاصر جهان-12
مشخصات کتاب
نویسنده دانیل گیتون بلترون
مترجم یاسمین مشرف
نوبت چاپ 1
تعداد صفحات 167
نوع جلد سلفون
قطع وزیری
نوع کاغذ تحریر
وزن 450
سال چاپ اول 1402
موضوع تاریخ
شابک 978-622-04-0512-2
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/titan_316783.pdf
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

تایتانیک که نامش برگرفته از نام یکی از ایزدان جاودانه و نیرومند یونانی است جایگاه جاودانه‌ی مشابهی در تاریخ پیدا کرد. نام این کشتی نه‌تنها مترادف با واژگانی همچون غرور، توانگری و فنا شناخته می‌شود بلکه مترادف کلماتی مثل عشق، نبوغ و پیشرفت هم شده است. تایتانیک کشتی شگفت‌انگیز، کشتی رویاها، کشتی میلیونرها، قصر شناور، و کشتی غرق‌نشدنی نیز نامیده می‌شد..‌. این کشتی به نماد ناکامی و فاجعه اجتناب‌ناپذیر تبدیل شد.
تایتانیک بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین کشتی زمان خودش بود، جهانیان از پیشرفت‌های عصر صنعتی هیجان‌زده بودند و به نظر می‌رسید تایتانیک تحقق نهایی رویاهایشان است، بسیاری از پیروزی بر مادر طبیعت سخن می‌گفتند، زمانی که تایتانیک لقب "غرق‌نشدنی" گرفت، برخی آن را دلیل بر برتری انسان و برخی دیگر جواو مستقیم با خدا دانستند..‌. اما با غرق شدن کشتی، جهان بخش زیادی از باور ساده‌لوحانه و اعتقاد به برتر بودن انسان را از دست داد.

فریادهای هولناک و مداوم بیست یا سی دقیقه طول کشید و به‌تدریج فرو خوابید، زیرا افرادی که زیر آب بودند دیگر نمی‌توانستند در برابر سرما و سرمازدگی مقاومت کنند. هیچ‌کس بر اثر غرق شدن جانش را از دست نداد، زیرا همه جلیقه نجات داشتند. قایق‌های نجاتی که نصفشان خالی مانده بود و در چندصد یاردی ما بودند هرگز برنگشتند، آنها می‌ترسیدند کسانی که در آب بودند باعث غرق شدن قایقشان شوند.

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
عضویت در خبرنامه