گروه انتشاراتی ققنوس | جعبه ابزار نظریه
 
270,000 تومان
این کتاب به سفارش شما طی 72 ساعت كاری چاپ و ارسال می شود. امكان كادوپیچ كردن و ارسال از طریق پیك برای این كتاب وجود ندارد.

جعبه ابزار نظریه

مشخصات کتاب
نویسنده جفری نیلون
مترجم عباس لطفی زاده
تعداد صفحات 352
قطع -
نوبت چاپ 1
سال نشر 1396
شابک 978-600-278-328-8
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

یکی از ویژگیهای بارز این کتاب، توجه به پژوهشهای بینرشتهای و بهرهمندی از مفاهیم رشتههای مختلف علوم انسانی جهت غنای نظریه اجتماعی و فرهنگی است. متن حاضر پیشدرآمد سودمندی برای ورود علاقهمندانِ حوزههای گوناگون فرهنگی به مباحث نظری و نظریهپردازی اجتماعی، فرهنگی و هنری است.

کتاب جعبه ابزار نظریه با فرا رفتن از چارچوبهای خشکِ متون نظریه فرهنگی و اجتماعی، مخاطب را به تفکر انتقادی در بافت زندگی روزمره فرا میخواند. این کتاب بیش از آنکه تفسیر و توضیح خشک نظریهها باشد، تمرینی است برای تفکر انتقادی و انضمامی، و این امر با به پرسش کشیدنِ دیدگاههای گوناگون در متن پرحادثه زندگی روزمره جمع میشود.

مؤلفان تمام همت خود را صرف واکاوی مفاهیم بغرنجی میکنند که به صورت طبیعی در زندگی روزمره تجربه میشوند. واکاوی و ساختزدایی از این مفاهیم ضمن شناخت عمیق‌تر پیچیدگیهای فرهنگی، انسان را در مواجهه با نظامهای قدرت تواناتر میسازد. از این رو، این متن سرشار است از ارجاعاتِ انضمامی به حیات فرهنگی و اجتماعی جامعه معاصر. 

 

مطالعه بخشی از کتاب 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
خریداران این کتاب، کتاب‌های زیر را هم خریده اند
عضویت در خبرنامه