گروه انتشاراتی ققنوس | عشق در زمان وبا
 
75,000 تومان

عشق در زمان وبا

«عشق در زمان وبا» شاهکاری دیگر از نویسنده معاصر و چهره تابناک ادبیات آمریکای لاتین ـ گابریل گارسیا مارکز ـ است.
Book specifications
Writer گابریل‌ گارسیا مارکز
Translator بهمن فرزانه
Nr of Edition 19
Book Length 542
Book Cover Type سلفون
Book Size رقعی
First Edition 1399
سال چاپ اول 1385
Paper Coated
National Library theme داستان‌های کلمبیایی
Weight(gr) 737
ISBN 978-964-311-589-0
Audio Version دریافت کتاب صوتی
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

رمانی جذاب و تأمل‌برانگیز که با ترجمه بهمن فرزانه از زبان ایتالیایی راز جاودانگی آثار نویسنده را چون ترجمه جاودان او از «صد سال تنهایی» بار دیگر هویدا می‌کند. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «گزارش یک قتل»، «پاییز پدرسالار»، «ساعت شوم» و... اشاره کرد.

کتاب عشق در زمان وبا یکی از عاشقانه های معروف جهان رمان است. فلورنتینو، جوانی لاغر اندام و نحیف از خانواده ای متوسط است. او فرزند نامشروع مردی است که صاحب یک شرکت کشتیرانی است. او در کودکی پدرش را از دست داده است و با مادرش که مغازه ای خرازی دارد زندگی می کند. در جوانی در تلگرافخانه مشغول کار می شود و وقتی برای رساندن یک تلگراف به خانه ای وارد می شود، با دیدن دختر خانواده (فرمینا) عاشق او می شود. فرمینا که مادرش را در کودکی از دست داده است با پدرش زندگی می کند.

محور اصلی کتاب روایت داستان عشق فلورنتینو به فرمینا دازا است که علی رغم مخالفت های پدر فرمینا و دوری این دو از هم برای مدت چند سال باقی می ماند. اما فرمینا در ادامه داستان با مردی به نام اوبرینو که پزشکی محقق و به دنبال ریشه کن کردن وبا می بوده ازدواج می کند. فلورنتینو پس از ازدواج معشوقه اش به خود قول می دهد تا عشق او را در درون خود تا ابد زنده نگه داشته و به آن وفادار بماند ... .

 

گارسیا مارکز در سال 1982 برنده جایزه نوبل شد. وی «عشق در زمان وبا» را از شاهکارهای گابریل گارسیا مارکز می‌داند و می‌گوید: «من این کتاب را خیلی دوست دارم. چرا که از آثار ماندگار این نویسنده است.» فرزانه این کتاب را از زبان ایتالیایی به فارسی برگردانده است و در این کار، ترجمه فارسی را با متن اسپانیایی و انگلیسی تطبیق داده است. دیگر آثار ترجمه شده بهمن فرزانه عبارتند از: «دفترچه ممنوع، درخت تلخ، هیچ یک از آنها باز نمی‌گردند، عذاب وجدان، عروسک فرنگی»از آلبا دسس پدس و «حریق در باغ زیتون، خاکستر، راز مرد گوشه‌گیر» از گراتزیا دلددا و ترجمه کتاب های تنی چند از دیگر نویسندگان ایتالیایی

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Existing reviews
نظر برای کتاب عشق در زمان وبا
گابریل گارسیا مارکز یکی از بهترین نویسنده هاست و بیشتر کتاب هاش قشنگن و بااینکه عاشقانه نیستن اما همیشه اشاره هایی از عشق داخل کتابش هست و توصیفات خیلی خاصی هست داخل کتابش یکم باید در عمق کتاب بری و سطحی خوندنش باعث میشه حس کنید ی کتاب خیلی معمولی تو این کتابم صبر یاد میده تا به چیزی که میخوای برسی هرچند نه زمانی که برنامه اش داشتی
بهاره | 2/3/2020 12:28 PM
Book tags
Newsletter