گروه انتشاراتی ققنوس | ملت عشق (شومیز)
 
360,000 تومان
Download summary

ملت عشق (شومیز)

خیلی وقت پیش بود. به دلم افتاد رمانی بنویسم. ملت عشق. جرئت نکردم بنویسمش. زبانم لال شد، نوک قلمم کور. کفش آهنی پایم کردم. دنیا را گشتم. آدم‌هایی شناختم، قصه‌هایی جمع کردم. چندین بهار از آن زمان گذشته. کفش‌های آهنی سوراخ شده؛ من اما هنوز خامم، هنوز هم در عشق همچو کودکان ناشی...
Book specifications
Writer الیف شافاک
Translator ارسلان‌ فصیحی‌
Nr of Edition 128
Book Length 512
First Edition 1403
سال چاپ اول 1393
Book Cover Type شومیز
Book Size رقعی
Paper تحریر
Weight(gr) 490
ISBN 978-964-311-919-5
Audio Version دریافت کتاب صوتی
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/ملت عشق.pdf
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

 

مولانا خودش را «خاموش» می‌نامید؛ یعنی ساکت. هیچ به این موضوع اندیشیده‌ای که شاعری، آن هم شاعری که آوازه‌اش عالمگیر شده، انسانی که کار و بارش، هستی‌اش، چیستی‌اش، حتی هوایی که تنفس می‌کند چیزی نیست جز کلمه‌ها و امضایش را پای بیش از پنجاه هزار بیت پرمعنا گذاشته چطور می‌شود که خودش را «خاموش» بنامد؟ کائنات هم مثل ما قلبی نازنین و قلبش تپشی منظم دارد. سال‌هاست به هر جا پا گذاشته‌ام آن صدا را شنیده‌ام. هر انسانی را جواهری پنهان و امانت پروردگار دانسته‌ام و به گفته‌هایش گوش سپرده‌ام. شنیدن را دوست دارم؛ جمله‌ها و کلمه‌ها و حرف‌ها را... اما چیزی که وادارم کرد این کتاب را بنویسم سکوت محض بود. اغلب مفسران مثنوی بر این نکته تأکید می‌کنند که این اثرِ جاودان با حرف «ب» شروع شده است. نخستین کلمه‌اش «بشنو!» است. یعنی می‌گویی تصادفی است شاعری که تخلصش «خاموش» بوده ارزشمندترین اثرش را با «بشنو» شروع می‌کند؟ راستی، خاموشی را می‌شود شنید؟ همه بخش‌های این رمان نیز با همان حرف بی‌صدا شروع می‌شود. نپرس «چرا؟» خواهش می‌کنم. جوابش را تو پیدا کن و برای خودت نگه دار. چون در این راه‌ها چنان حقیقت‌هایی هست که حتی هنگام روایتشان هم باید به مثابه راز بمانند.

(از متن کتاب)

«ارسلان فصیحی» بیش از این کتاب‌های «زندگی نو»، «قلعه سفید» از اورهان پاموک (برنده جایزه نوبل ادبی ۲۰۰۶) و «سلول ۷۲» از اورهان کمال را ترجمه و راهی بازار کتاب کرده است.

 

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Existing reviews
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
به شخصه وقتی کتاب را می خواندم دوست داشتم قسمت هایی که مولانا داستان را تعریف می کند بیشتر باشد اما چنین نبود و فقط در بعضی مواقع داستان از دید مولانا نقل میشد.

من نظرم رو به شکل مفصل اینجا منتشر کردم: http://kafebook.ir/ملت-عشق/
سروش | 3/7/2018 7:48 PM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
خیلی عالی.پیشنهاد میکنم بخونید.
محمد | 3/11/2018 9:59 AM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
کتاب فوق العاده ای است . من نیز عشق معنوی را بیشتر از عشق مادی دوست دارم . واقعا کتاب خوبی است و من خیلی این کتاب را دوست دارم
زینب | 3/11/2018 1:48 PM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
عالی عالی عالی
سید رضا | 7/9/2018 8:40 PM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
سلام دیدگاه افراد متفاوت است و از طرفی استقبال درصدی از جامعه در باره این رمان بی نظیر است آن هم در شرایطی که ادبیات ما،تیراژ کتاب ها،درصد مطالعه در ایران ناراحت کننده است. ولی من هم عقیده با دکتر خاکی هستم و ایکاش به راویان داستان سه فرزند اللا هم اضافه می شدند تا شاید می توانستیم اختلال اضطراب جدایی را در فرزند دبستانی و اختلال هویت را در فرزند نوجوان و طعم شکست یک رابطه عاطفی را در دختر بزرگسالش که نیاز به همدمی خردمند چون مادرش دارد را بهتر درک کنیم.نویسنده می خواسته بگوید: چشم در مقابل چشم و خیانت در پاسخ خیانت ....داشتن رابطه ای پنهانی در فضای مجازی و سپس شخصیتی چون عزیز با آن ویژگی هایی فراانسانی وبعد رهاکردن یک زندگی بدون توسل به راهکارهایی منطقی چون مراجعه به مشاور و تکنیک های زوج درمانی و اصلاح روابط زناشویی
هاجر | 12/6/2018 2:45 PM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
من دو بار اين كتاب را خواندم و به نظرم شاهكار است و تمام مخصوصا عاشقان مولانا خيلي لذت خواهند بود
پريسا | 1/20/2019 1:58 PM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
با سلام، به نظرم كتاب خوبيه ولى نه اينقدر كه ازش استقبال شده و نويسنده مسائلى رو طرح كرده كه به نظر حقير كمى تا قسمتى از نيتى كه در مثبت جلوه دادن دنياى صوفى گرى داشته، فاصله گرفته و اتفاقا بعضا تاثير عكس هم داشته چراكه خود بنده شخصيت شمس رو خيلى بلندمرتبه تر از آنچه اينجا به تصوير كشيده شده مى دانستم مخصوصا طرز برخوردش با مسئله كيميا ...
از طرفى عاشق شدن عزيز كه نويسنده سعى دارد او را به نوعى شبيه شمس جلوه دهد به يك زن متاهل و ترك فرزندان توسط اللا
بهروز | 10/10/2019 5:37 PM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
هر شخصی که اطلاعاتی از زندگی حضرت مولانا داره میدونه که این کتاب چیزی جز اراجیف رو به درون ذهن القا نمیکنه!
شاید از نظر نوشتاری، قلمی روان و گیرا داشته باشه و بازی با کلمات و جملات رو به اوج رسونده باشه اما در نگاه کلی، کتابیست که ارزش خواندن نداره و صرفا برای پول و شهرت به رشته تحریر درآورده شده!
از نشر ققنوس خواهش میکنم تا این کامنت بنده رو به نمایش بزاره تا خواننده قبل از خواندن این کتاب زرد، به دنبال زندگی حضرت مولانا بره و حقیقت زندگی این شاعر و عارف بزرگ رو مطالعه کنه. و البته تا مثنوی بزرگ هست، هیچ نیازی به چنین کتابی نیست.

سپاسگزارم
احمد | 2/4/2020 10:32 AM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
عالی
بهاره | 2/6/2020 11:54 PM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
با سلام. کتاب خوبه ولی نه اونقدر که چند ترجمه و نشر مختلف شده فک نکنم خود کشورشون انقدر به این کتاب اهمیت میدن همچنین میشه یه انتقادی کرد از خودمون که واقعا چرا در مقابل این که ترکیه داره به صورت نامحسوس مولانا رو از خود میکنه ما کار خاصی نکردیم.
امیر | 6/16/2021 1:44 AM
نظر برای کتاب ملت عشق (شومیز)
بسیار عالی و جالب و رمز آلود...
گودال | 12/16/2021 10:08 AM
Newsletter