گروه انتشاراتی ققنوس
 

آخرین عناوین منتشر شده انتشارات آفرینگان

News
جسارت صفدری، از او نویسنده‌ای برجسته‌ ساخته است
ناتاشا امیری می‌گوید: صفدری گاهی از حقه‌های زبانی استفاده می‌کند که شاید معنای خاصی را متبادر نکند و حتی می‌توان گفت این بخش‌های داستان، ضدمعنا هستند. اما او می‌خواهد اینگونه بنویسد و اصلا همین جسارت ورود به وادی‌های ناشناخته است که از صفدری این نویسنده برجسته را می‌سازد. اصالت اثر به همین است که نویسنده از دیدگاه‌های کاسب‌کارانه فاصله بگیرد.
نخستین مقدمه روی داستان صفدری را شاملو نوشت
حسن میرعابدینی در نشست بزرگداشت محمدرضا صفدری بیان کرد: اولین داستان صفدری در کتاب جمعه چاپ شد و خود شاملو هم بر آن مقدمه‌ای نوشت. میرعابدینی صفدری را جزو معدود داستان‌کوتاه‌نویسان پس از انقلاب می‌داند که با آثارشان مخاطب را به تفکر و تأمل واداشته‌اند.
شب محمدرضا صفدری برگزار شد.
جلسة بزرگداشت محمدرضا صفدری روز پنجشنبه، سوم بهمن 98، با حضور علاقه‌مندان به ادبیات داستانی به‌ویژه آثار محمدرضا صفدری، به همت گروه انتشاراتی ققنوس و با همکاری مجلة بخارا، در کافه‌کتاب ققنوس برگزار شد.
شب محمدرضا صفدری برگزار می‌شود.
گروه‌ انتشاراتی ققنوس با همكاری مجله بخارا برگزار می‌کند: این جلسه، در ساعت ۱۷ عصر، در موسسه فرهنگی هنری ققنوس راوی دوران برگزار می‌شود.
از تابستان الجزایر تا جنایت در آمریکا
تهران- ایرنا- دو مجموعه داستان کوتاه درباره تابستان‌های الجزایر و جنایت‌های آمریکایی، از آلبر کامو و جان استاین بک به همت انتشارات ققنوس منتشر شد.
عصری با رومن پوئرتولاس
نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه ۱۰ دی با عنوان «عصری با پوئرتولاس» به نقد و بررسی آثار این نویسنده‌ فرانسوی اختصاص دارد.
اعوانی هر امری را درچارچوب حکمت به سنجش می‌گیرد/فیلسوف دردمند است
داوری اردکانی، چهره ماندگار فلسفه گفت: فلسفه لفظ نیست، درد است و در جان قرار دارد. فیلسوف دردمند است.
جلسه رونمایی از کتاب «آفاق فکرت در سپهر فطرت» برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی گروه انتشاراتی ققنوس روز یکشنبه 8 دی 98 جلسه رونمایی کتاب «آفاق فکرت در سپهر فطرت» گفتگوی حامد زارع با غلامرضا اعوانی همراه با تجدید چاپ دو کتاب «آفاق فکرت در سپهر سنت؛ گفتگو با حسین نصر» و «آفاق فکرت در سپهر معرفت؛ گفتگو با غلامحسین ابراهیمی دینانی» در كافه كتاب ققنوس برگزار شد.
جدایی، خیانت و تنهایی رازهای طبقه متوسط
تهران- ایرنا- مجموعه داستان «فکرهای خصوصی» نوشته «یاسمن خلیلی‌فرد»، مسائل طبقه متوسط شهری امروز شامل جدایی، خیانت، فقدان، اضطراب و درماندگی را روایت می‌کند .
صدای طهران، با یلدا رفت
واپسین ماه پاییز، در آخرین روز خود، شاهد بلندترین شب و کوتاه‌ترین روز است و به قول قدما «یلدا» زایش دوباره خورشید را نوید می‌دهد.
Sections
Newsletter