گروه انتشاراتی ققنوس | پارتیزان و کبوترها
 
18,000 تومان

پارتیزان و کبوترها

Book specifications
Writer ساموئل بکت
Translator بهروز حاجی‌ محمدی‌
Nr of Edition 1
Book Length 384
First Edition 1394
Book Size رقعی
Book Cover Type شومیز
Paper Coated
ISBN 978-600-278-131-4
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

مجموعه مقالات انتقادی در باب زندگی و آثار ساموئل بکت
ساموئل بکت، نمایشنامه نویس، رمان نویس و شاعر معاصر ایرلندی در سال 1906 در دوبلین به دنیا آمد و در سال 1989 در پاریس از دنیا رفت. او کم گفت و در کم گفته‌ها و نوشته‌هایش به اصلی‌ترین مسائل انسان اشاره کرد: چیستی پدیده‌ها، زبان و معنا، سکوت و صدا و مرگ و زندگی. او مرگ را در ذهنی‌ترین شکل خود به صحنه برد و همزمان برای تداوم حضور عینی انسان در پهنه وجود، قهرمانانه جنگید. شگفت است اما بکت، این پرده‌دار انتزاعی‌ترین اندیشه‌های هستی شناختی، این ساقی سکوت، این رمزآفرین واژه‌ها، پارتیزان پر شور نهضت مقاومت فرانسه در جنگ دوم جهانی بود. کتاب حاضر می‌کوشد آثار و اندیشه‌های این ادیب معاصر را به واسطه مقالات ذهنی چند تن از استادان و پژوهشگران آثارش در دید خوانندگان و علاقه‌مندان آثار بکت قرار دهد.
ترجمه دو مقاله «زندگی و زمینه‌ها» و «بکت و دکارتی» از کتاب دیوید پتی، «سه رمان و چهار نوول»، «صحنه‌های هویت» و «سرهای مردگان» از کتاب جان پیلینگ و... . همچنین مقاله «ساموئل بکت» از ژان ژاک مایو، از جمله مطالب مهم این کتاب هستند.
در ضمن کتاب حاضر برای پژوهشگران ادبی-هنری و دانشوران هنرهای نمایشی و ادبیات انگلیسی منبع سودمندی خواهد بود.
بهروز حاجی محمدی مترجم و مدرس دانشگاه است که پیش از این آثاری از تی. اس. الیوت، رابرت فراست و ساموئل بکت را ترجمه کرده است.

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Book tags
Newsletter