انتشارات ققنوس | نقدها
 

نقدها

 • فصیحی: کتاب‌هایی که زنان بخوانند، پرفروش می‌شوند1398 / 5 / 28
  ارسلان فصیحی، مترجم ادبیات ترکی استانبولی، در جشن رونمایی از چاپ یکصد و یکم ترجمه خودش از رمان «ملت عشق» اثر الیف شافاک، گفت: به‌تجربه دریافته‌ام کتابی را اگر زنان بخوانند، پرفروش می‌شود.
 • چاپ ترجمه یکی از تفاسیر اصیل رمانتیسم آلمانی1398 / 5 / 27
  کتاب «رمانتیسم آلمانی (مفهوم رمانتیسم آلمانی اولیه)» نوشته فردریک بیزر با ترجمه سیدمسعود آذرفام توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.
 • ملت عشق یا دولت هوس1398 / 5 / 22
  بررسی و تحلیل رمان ملت عشق و کیمیا خاتون با رویکرد به زندگی مولوی
 • کتاب مغلطه: راهنمای درست اندیشیدن؛ برای تشخیص بحث‌های غیرمنطقی1398 / 5 / 16
  در دنیای امروزه، هر روز باید برای نجات قلب، ذهن و البته پول‌مان مبارزه کنیم و البته، «حقیقت» است که همیشه اولین قربانی این جنگ می‌شود. دیگر وقت آن رسیده سر از کار مغلطه‌بازان دربیاوریم. باید بتوانیم اطلاعات نادرست، منطق غلط و مغلطه‌های رسانه‌ها، مشاوران تجاری، رهبران توسعه فردی و سیاست‌مداران را تشخیص دهیم.
 • نامه‌ای به خالق گیسیا1398 / 5 / 15
  صادق باشم. فصل اول کتاب سخت مرا با خود همراه کرد. شاید داشتم گرم می‌شدم که خودم را با سبک و سیاق نویسنده همراه کنم. اما در فصول بعد دلم می‌خواست با داستان پیش روم و از هر مجالی برای سوار شدن بر جزر و مد داستان استفاده کردم.
 • اکوان: «ویتگنشتاین و روان‌درمانی» نقد اندیشه فروید است1398 / 5 / 14
  اکوان گفت: کتاب «ویتگنشتاین و روان‌درمانی» نقد اندیشه فروید است یعنی از ریشه، اندیشه و آرای فروید را قبول ندارد و به دیدگاه فلسفه تحلیلی می‌پردازد.
 • نگاهی به کتاب «ایده دانشگاه» نوشته کارل یاسپرس :: فرزاد نعمتی1398 / 5 / 13
  یاسپرس از دانشگاه محافظه‌کار و گریزان از ارتباطات و مباحثه فکری نگران است و معتقد است اگر اعضای دانشگاه، محتاطانه از هم دوری کنند و ارتباط حقیقی به معاشرت اجتماعی صرف بدل شود، دانشگاه دیگر مکان «جست‌وجوی نامشروط حقیقت» و نماینده حد اعلای نوع بشر نیست، بلکه دستمایه حکومت‌ها در توجیه واقعیت موجود است و این معنایی جز مرگ دانشگاه ندارد.
 • سیری در زندگی اروین یالوم1398 / 5 / 12
  اروين يالوم در سال ۱۹۵۶ در بوستون در رشته پزشكي و در سال ۱۹۶۰ در نيويورك در رشته روانپزشكي فارغ‌التحصيل شد و بعد از خدمت سربازي در سال۱۹۶۳ استاد دانشگاه استنفورد شد. در همين دانشگاه بود كه الگوي روانشناسي هستي‌گرا يا اگزيستانسيال را پايه‌گذاري كرد. يالوم هم آثار دانشگاهي متعددي تاليف كرده و هم چند رمان موفق دارد.
 • انتشارات ققنوس رمان "شاه‌پری" را روانه بازار کرد1398 / 5 / 8
  به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ انتشارات ققنوس رمان «شاه‌پری»، نوشته زهرا امیدی را روانه بازار نشر کرده است. این رمان روایت زندگی محمد و شاه‌پری‌‌ است. شاه‌پری دختری‌ است که از کودکی درگیر‌ ماجراهایی می‌شود که در پی فرار دایی‌اش از روستایی در ایلام اتفاق می­‌افتد و ناگزیر از پدرش داودخان و مادرش سیاه­‌گیس جدا می­‌شود و از بغداد سر درمی­‌آورد. مسیر زندگی این دو و خانواده‌هایشان تحت تأثیر یک قاچاقچی اسلحه به نام عماد تغییر می‌کند.
 • زهرا امیدی: از بومی‌شدن می‌توان به جهانی‌شدن رسید/شاه‌پری2 را می‌نویسم.1398 / 5 / 8
  زهرا امیدی که به تازگی رمان «شاه‌پری» از او منتشر شده، معتقد است از بومی‌شدن می‌توان به جهانی‌شدن رسید و در کتابش فضای بومی شهر ایلام را به تصویر می‌کشد.
عضویت در خبرنامه