گروه انتشاراتی ققنوس | سنگ و سایه
 
8,500 تومان

سنگ و سایه

مشخصات کتاب
نویسنده محمدرضا صفدری‌
نوبت چاپ 2
تعداد صفحات 144
نوع جلد شومیز
قطع -
سال نشر 1395
سال چاپ اول 1392
جایزه تقدیرشده در بخش رمان ادبیات پایداری-آذر83
نوع کاغذ تحریر
وزن 144
شابک 978-964-311-933-1
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب
داستان سنگ و سایه گونه‌ای یارکشی پیش از بازی بود که از هر بازی‌ای زیباتر می‌نمود و کودک می‌خواست که بازی هرگز آغاز نشود ، همچنان ایستاده باشند پشت به مهتاب ، چشم به سایه‌ها که بر زمین افتاده بودند . چنین نمی‌شد . سردسته‌ها سنگ به سایه دلخواه خود می‌انداختند و یارگیری آغاز می‌شد . گاه پیش می‌آمد که سنگ بر سایه کودک می‌ماند اما او از جا تکان نمی‌خورد . دلش می‌کشید سنگ پیوسته در راه باشد و سایه در حنکای خاک مهتاب گرفته ، بماند .
شیوه دیگر برای یارگیری ، « چُرچُر ، دست پُر » بود . بدین گونه که سردسته‌ها در کنار هم می‌ماندند و بچه‌ها دست به گردن هم انداخته دور می‌شدند و با هم می‌خواندند که یکی ماه باشد و دیگری ستاره ، یا یکی آسمان باشد و دیگری آفتاب .
پس از اینکه « واخواندن » انجام می‌گرفت ، دوتایی به سردسته‌ها نزدیک می‌شدند ، می‌گفتند : « چُرچُر » سردسته‌ها می‌گفتند : « دست پُر ! » می‌گفتند : « کی می‌خواهد ماه ؟ کی می‌خواهد ستاره ؟ » . (ازمقدمه کتاب )
نشر ققنوس از محمدرضا صفدری پیش از این کتاب « من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم » را منتشر کرد که برنده رمان برگزیده سال 81 منتقدان و نویسندگان مطبوعات و نیز جایزه ادبی اصفهان شد .

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نقدهای این کتاب
خریداران این کتاب، کتاب‌های زیر را هم خریده اند
عضویت در خبرنامه