گروه انتشاراتی ققنوس | شخصیت باستان ... سقراط
 
190,000 تومان
این کتاب به سفارش شما طی 72 ساعت كاری چاپ و ارسال می شود. امكان كادوپیچ كردن و ارسال از طریق پیك برای این كتاب وجود ندارد.

شخصیت باستان ... سقراط

با توجه به شهرت سقراط و اتهام‌هایی که بر او وارد شده بود ، این دادگاه حادثه‌ای نبود که کسی از اهالی آتن بخواهد آن را از دست بدهد
مشخصات کتاب
نویسنده پاملا دل
مترجم جهان افروز معماریان
نوبت چاپ 4
تعداد صفحات 112
سال چاپ اول 1389
نوع جلد شومیز
قطع وزیری
نوع کاغذ تحریر
وزن 140
شابک 978-964-311-898-3
نسخه صوتی دریافت کتاب صوتی
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

محاکمات سقراط از جمله محاکماتی است که در تاریخ ماندگار شده است . در سال 399 قبل از میلاد دادگاه شهر آتن پر از جمعیتی بود که برای محاکمه این مرد بزرگ گرد هم آمده بودند . اعضای هیئت منصفه مردانی بودند که همگی‌شان بالای سی سال سن داشتند و با قرعه‌کشی از میان شهروندان قانونی آتن انتخاب شده بودند . با توجه به شهرت سقراط و اتهام‌هایی که بر او وارد شده بود ، این دادگاه حادثه‌ای نبود که کسی از اهالی آتن بخواهد آن را از دست بدهد . به حکم قانون آتن ، کسانی که به شخصی اتهام می‌زدند می‌بایست ادعای خود را ثابت می‌کردند . شاکیان سه نفر بودند که سقراط را متهم به بی‌دینی یا خودداری از پذیرش خدایان یونانی کرده بودند . سقراط استدلال می‌کرد که اتهام‌ها بر او وارد نیست . او بعد از ساعت‌ها استدلال در دفاع از خود ، کلامش را با چند کلمه ساده پایان داد : « کار خود را به شما و خدا واگذار می‌کنم تا به بهترین شیوه‌ای که به صلاح من و خودتان است درباره‌ام داوری کنید . » کتاب « سقراط » مجلدی دیگر از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار است که به زندگی و محاکمه و در نهایت مرگ این فیلسوف بزرگ یونانی می‌پردازد .

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
برچسب های کتاب
عضویت در خبرنامه