گروه انتشاراتی ققنوس | انتشارات ققنوس رمان "شاه‌پری" را روانه بازار کرد
 

انتشارات ققنوس رمان "شاه‌پری" را روانه بازار کرد

مشاهده

خبرگزاري تسنيم 

سه‌شنبه 1 مرداد 1398 

...........................

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ انتشارات ققنوس رمان «شاه‌پری»، نوشته زهرا امیدی را روانه بازار نشر کرده است. این رمان روایت زندگی محمد و شاه‌پری‌‌ است. شاه‌پری دختری‌ است که از کودکی درگیر‌ ماجراهایی می‌شود که در پی فرار دایی‌اش از روستایی در ایلام اتفاق می­‌افتد و ناگزیر از پدرش داودخان و مادرش سیاه­‌گیس جدا می­‌شود و از بغداد سر درمی­‌آورد. مسیر زندگی این دو و خانواده‌هایشان تحت تأثیر یک قاچاقچی اسلحه به نام عماد تغییر می‌کند.

شاه‌پری، پس از پشت سر گذاشتن ماجراهای بسیار، در آغاز نوجوانی و در خلال روزهای انقلاب به همراه زنی عرب با وقایع جدیدی مواجه می‌­شود که ادامه و پایان رمان را رقم می‌‌زند.

در قسمتی از این کتاب آمده است: «مرد به من نزدیک شد. فرار کردم طرف پله‌ها. قبل از این‌که دستم به نرده برسد، من را گرفت و نقش بر زمینم کرد. پاهایش را دو طرف پاهایم چفت کرد و با دست سالمش کلت را قاپید. وقتی بلند شد بی‌معطلی خزیدم گوشه زیرزمین. مطمئن بودم مرا می‌کشد، اما او گلوله‌های اسلحه را کف دست زخمی‌اش ریخت و کلت را جلوی پاهایم انداخت.»

در پشت جلد کتاب نیز می‌خوانیم: «تا دستم خورد به موها و مایع گرمی که از گردنش بیرون می‌زد چراغ‌قوه‌ام را روشن کردم. قدرت فکر کردن نداشتم. او را روی دوشم کشیدم و شروع کردم به دویدن. قیل و قال سربازها را پشت سرم می‌شنیدم و می‌دویدم. گلوله‌ای شلیک شد. کنار جاده سقوط کردم. شاه‌پری از روی دوشم افتاد و از شیب کنار جاده سر خورد پایین. نرسیده به جوی آب، تنه یک درخت گردو نگهش داشت. دویدم پایین. سراسیمه از زمین بلندش کردم و رفتم روی پل یخ‌زده...».

انتشارات ققنوس رمان «شاه‌پری» نوشته زهرا امیدی را در شمارگان 550 نسخه به قیمت 32 هزار تومان منتشر کرده است.

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه