گروه انتشاراتی ققنوس | یوزپلنگ‌
 
18,000 تومان

یوزپلنگ‌

«یوزپلنگ‌» که‌ نویسنده‌اش‌ خود از بطن‌ اشرافیت‌ برخاسته‌ است‌ و لاجرم‌ با آنچه‌ زوال‌ خوانده‌ می‌شود، زاده‌ شده‌ است‌ پرخواننده‌ترین‌ کتاب‌ دوره‌ پس‌ از جنگ‌ جهانی‌ ایتالیاست‌ و به‌ تمامی‌ زبان‌ها ترجمه‌ شده‌ است‌.
Book specifications
Writer جوزپه‌ تومازی‌ دی‌لامپه‌ دوزا
Translator نادیا معاونی‌
Book Length 320
Book Size رقعی
Book Cover Type شومیز
Nr of Edition 2
First Edition 1396
ISBN 978-964-311-341-4
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

یوزپلنگ که پرخواننده‌ترین کتاب دوره پس از جنگ جهانی ایتالیاست به شرح وقایع زندگی یک شاهزاده سیسیلی «فابریتزیو سالینا» در زمان لشکرکشی گاریبالدی و سال‌های پس از آن می‌پردازد. زیبایی رمان در آمیختن واقعیات تاریخ با احساسات و شرح حال شخص نویسنده می‌باشد زیرا سرگذشت شاهزاده داستان تماماً با احساسات مؤلف درآمیخته است. حس فناپذیری و مرگ معنا و محتوای اصلی داستان را تشکیل می‌دهد.

یوزپلنگ به سرعت در ایتالیا و سایر کشورها انعکاسی گسترده یافت و در سال 1959 برنده جایزه ادبی سترگا شد. این اثر پرفروش‌ترین کتاب دوره پس از جنگ جهانی ایتالیا محسوب می‌شود به طوری که به فاصله دو سال برای شصت و چهارمین بار به چاپ رسید. ویسکونتی کارگردان نامی ایتالیا این اثر را به روی پرده سینما برد که برنده «نخل زرین» در فستیوال کان 1963 شد.

نقد ادبی از یوزپلنگ به عنوان یکی از شاهکارهای ادبیات معاصر ایتالیا یاد کرده و جورجو باسانی یوزپلنگ را یک اثر استثنایی، یکی از آثاری که برای تمام عمر به روی آن کار و مقدمات آن فراهم می‌شوند، خوانده است.

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Newsletter