گروه انتشاراتی ققنوس | متافیزیک قدرت
 
72,000 تومان
Download summary

متافیزیک قدرت

درآمدی بر فلسفه‌ی سیاسی اسپینوزا
Book specifications
Writer Reza Najafzadeh
Nr of Edition 2
Book Length 384
First Edition 1400
سال چاپ اول 1397
Book Size رقعی
Paper Coated
Book Cover Type شومیز
Weight(gr) 425
National Library theme علوم سیاسی - فلسفه - اسپینوزا
ISBN 978-600-278-366-0
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/metafi~1.PDF
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

انسان امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند «دوستی» و «ارتباط» است. اسپینوزا فیلسوفی است منادی الهیات دوستی، و فلسفه سیاسی‌ای آفریده است متلائم با عشق و ارتباط و قائم بر ارزش انسان. همچنین اسپینوزا در فلسفه سیاسی امروز چنان جایگاهی یافته است که بخشی از تحولات این فلسفه با ارجاع به او صورت‌بندی شده است.

پژوهش حاضر از منظر تحلیل بنیان‌های متافیزیکیِ فلسفه سیاسی اسپینوزا صورت می‌گیرد. در اغلب تفاسیر مربوط به اسپینوزا، نظریه او در باب مقولات مابعدالطبیعه، علم‌النفس، معرفت‌شناسی، علم‌شناسی و نظریه اخلاق او بررسی می‌شود، و به سنجش نسبت این ابعاد فکر فلسفی وی با الگوی آرمانی‌اش در باب امر سیاسی و قدرت سیاسی پرداخته نمی‌شود.

نخستین کتاب‌ها درباره اسپینوزا و فلسفه او در دوران خود او نگاشته شد. از آن زمان تاکنون اسپینوزاپژوهی با ترجمه و تفسیر آثار او در زبان‌های هلندی، آلمانی، فرانسوی، انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی تداوم یافته، و امروز حجم انبوهی از تفاسیر در زبان‌های مختلفِ عمدتاً اروپایی در دست است که علاوه بر این‌که راهگشاهی فهم اسپینوزا هستند، از منظری حتی مانعی معرفت‌شناختی برای مواجهه با آثار فیلسوف هلندی عصر روشنگری رادیکال فراهم ساخته‌اند.

  

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Newsletter