گروه انتشاراتی ققنوس | ما هماهنگ شده‌ایم
 
220,000 تومان
Download summary

ما هماهنگ شده‌ایم

ما هماهنگ شده‌ایم تصویری هولناک از زندگی تحت نظارت بی‌سابقۀ دولت است – و هشداری نسبت به این‌که به بهانۀ امنیت ملی چه فجایعی می‌تواند اتفاق بیفتد.
Book specifications
Writer کای اشتریت ماتر
Translator مسعود یوسف حصرچین
National Library theme تاریخ
Nr of Edition 2
Book Length 392
First Edition 1401
Book Cover Type شومیز
Book Size رقعی
Paper بالک
Weight(gr) 325
ISBN 978-622-040-456-9
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/هماهنگ شده ایم.PDF
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

پیشرفت بی‌سابقۀ فناوری از میل چین به سرکوب حمایت می‌کند. با وجود شناسایی چهره و صدا، ردیابی با جی‌پی‌اس، داده‌های ابررایانه‌ها، شنود تمام تماس‌های تلفنی، نظارت بر استفاده از اپلیکیشن‌ها و میلیون‌ها دوربین امنیتی کیفیت بالا، شهروندان چینی نمی‌توانند چیزی را از مقامات پنهان کنند. تراکنش‌های تجاری، شامل تحویل غذا و خریدهای آنلاین، همراه با اطلاعات زیست‌سنجی و فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی در پایگاه‌ داده‌های بزرگی ذخیره می‌شوند. دوربین‌ها (چنان پیشرفته‌اند که می‌توانند فردی را در میان جمعیت 60,000 نفری ورزشگاه شناسایی کنند) با اسکن چهره و شیوه‌های راه رفتن، تک‌تک افراد را دنبال می‌کنند. در سامانۀ اعتبار اجتماعی جدید، به هر شهروند برای رفتار خوبش امتیازی می‌دهند؛ کسانی که نمرۀ بدی بگیرند، ممکن است از خرید بلیت هواپیما یا قطار تندرو و استخدام در شغل‌های به‌خصوص یا ثبت‌نام فرزندانشان در مدارس خوب منع شوند.

تمامیت‌خواهی دیجیتال نه‌فقط به کمک شرکت‌های خصوصی چینی، بلکه با همدستی دولت‌ها و شرکت‌های غربی که مشتاق دسترسی به بازار عظیم چین هستند محقق شده است. در حالی که دولت‌ها دربارۀ جنگ‌های تجاری و تعرفه‌ها بحث می‌کنند، حزب کمونیست چین بر تلاش‌هایش برای صادرات فناوری نظارتی به خارج از کشور – از جمله ایالات متحده – می‌افزایند.

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Book tags
Newsletter