گروه انتشاراتی ققنوس | لاکان و امر سیاسی
 
210,000 تومان
Download summary

لاکان و امر سیاسی

این یکی از واکنش‌های احتمالی‌ای است که عنوان این کتاب بر‌می‌انگیزد . واکنش مزبور حاوی دو گونه اعتراض متمایز در باب نگارش این کتاب است .
Book specifications
Writer یانیس استاوراکاکیس
Translator محمدعلی جعفری
Nr of Edition 5
Book Length 288
First Edition 1403
سال چاپ اول 1392
Book Cover Type شومیز
Book Size رقعی
National Library theme روان‌شناسی - سرگذشتنامه - روان‌کاوی
Paper بالکی
ISBN 978-600-278-052-2
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/h-0020-021-0048-3.pdf
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

چگونه می‌توان لاکان را با سیاست مربوط ساخت ؟ لاکان همان روانکاو مرموزی نیست که از قلمرو مسائل سیاسی فاصله گرفته است ؟ این یکی از واکنش‌های احتمالی‌ای است که عنوان این کتاب بر‌می‌انگیزد . واکنش مزبور حاوی دو گونه اعتراض متمایز در باب نگارش این کتاب است . اولین اعتراض مربوط است به ایده در هم آمیزی روانکاوی و امر سیاسی . این ایده‌ای است که از قرار معلوم هر دو گروه روانکاوان و دانشمندان علوم اجتماعی با آن بیگانه‌اند. متخصصان علوم اجتماعی که از مخاطبان احتمالی این کتاب به شمار می‌آیند همواره به فروکاستن ساحت اجتماعی یا عینی به تحلیلی در سطح فردی یا ذهنی بدگمانند و در این باره دلایل خود را دارند . تردیدی نیست که باید از احاله روانشناختی یا به عبارتی درک پدیده‌های اجتماعی– سیاسی با ارجاع به نوعی شالوده روانشناسانه ذاتِ روان اجتناب کرد . همچنان که « دنیس رانگ » به درستی نشان داده است که استفاده از احاله روانشناختی در مطالعه مسائل اجتماعی – سیاسی ، روانکاوان را به حق نزد مورخان ، جامعه‌شناسان و دانشمندان علوم اجتماعی بدنام کرده است .

 

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Existing reviews
نظر برای کتاب لاکان و امر سیاسی
این کتاب ارائه‌ای منسجم، غنی و پربار از «پارادایمِ لکانِ سیاسی» است.
علی | 9/7/2019 10:13 AM
نظر برای کتاب لاکان و امر سیاسی
علی بندرریگی‌زاده
یانیس استاوراکاکیس شرحی منسجم و پربار را از مفاهیم و صورت‌بندی‌های مفهومی «پارادایم لاکان سیاسی» ارائه داده است. کتابی با ترجمه روان و وفادار به متنِ محمدعلی جعفری که ترجمۀ راه‌گشای کتاب سوژه لاکانی را از وی سراغ داریم.
علی | 9/7/2019 10:38 AM
Book tags
Newsletter