گروه انتشاراتی ققنوس | سوژه لاکانی
 
220,000 تومان
Download summary

سوژه لاکانی

سوژه لاکانی بین زبان و ژوئیسانس
Book specifications
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/1400/sho3.PDF
Writer Bruce Fink
Translator محمدعلی جعفری
Nr of Edition 4
Book Length 368
Book Cover Type شومیز
Book Size رقعی
First Edition 1402
سال چاپ اول 1397
National Library theme روانکاوی
Paper Balk
Weight(gr) 418
ISBN 978-600-278-419-3
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

لاکانِ روانکاو، برخلاف بیشتر پساساختارگرایانی که به دنبال واسازی و حذف مفهوم سوژه انسانی‌اند، مفهوم سوبژکتیویته را بسیار مهم می‌داند و به کاوش در معنای سوژه بودن، نحوه سوژه شدن فرد، عوامل شکست در سوژه شدن، و امکانات روانکاو در القای «رسوب سوبژکتیویته» می‌پردازد.

تلاش بروس فینک معطوف به ارائه دیدگاهی به اندیشه لاکان است که بسیاری بی‌تردید آن را بیش از حد ایستا و بسته تلقی می‌کنند، در حالی که یکی از جاذبه‌های بی‌شمار کار او دقیقاً در دگرسانی‌ها، خودپیرایی‌ها و واژگونی‌های بی‌وقفه چشم‌انداز ریشه دارد. او همچنین تلاش کرده است نگرشی از چند مفهوم مهم لاکانی را در این کتاب ارائه دهد و نظریه‌هایی را مطرح می‌کند که برای درمانگران و نظریه‌پردازان به یک اندازه مفید و نیرومند است.

فینک در این کتاب جنبه‌ای از کار لاکان را به ما معرفی می‌کند که در اقبال به نظریه او مغول مانده است و همچنین به شرح و بسط مفاهیم محوری او از قبیل دیگری، ابژه a، بیگانگی و جداسازی، ساختار زبان‌مانند ناخودآگاه، استعاره پدری، ژوئیسانس، و تفاوت جنسی می‌پردازد و دانشی عمیق از کار نظری و بالینی لاکان ارائه می‌دهد.

 

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Existing reviews
نظر برای کتاب سوژه لاکانی
علی بندرریگی‌زاده
بروس فینک از مهم‌ترین شارحان لکان در جهان انگلیسی‌زبان است. از نشر ققنوس سپاسگزاریم که به انتشار این کتاب بسیار بااهمیّت اهتمام ورزیده است.
علی | 9/13/2018 8:08 PM
Book tags
Newsletter