گروه انتشاراتی ققنوس | سنگ و سایه
 
95,000 تومان
shoppingcart.addtocart.onlyfrompod.hint Download summary

سنگ و سایه

Book specifications
Writer محمدرضا صفدری‌
Nr of Edition 3
Book Length 144
Book Cover Type شومیز
Book Size رقعی
First Edition 1402
سال چاپ اول 1392
جایزه تقدیرشده در بخش رمان ادبیات پایداری-آذر83
Paper Coated
Weight(gr) 171
ISBN 978-964-311-933-1
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/سنگ و سایه.PDF
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details
داستان سنگ و سایه گونه‌ای یارکشی پیش از بازی بود که از هر بازی‌ای زیباتر می‌نمود و کودک می‌خواست که بازی هرگز آغاز نشود، همچنان ایستاده باشند پشت به مهتاب، چشم به سایه‌ها که بر زمین افتاده بودند. چنین نمی‌شد. سردسته‌ها سنگ به سایۀ دلخواه خود می‌انداختند و یارگیری آغاز می‌شد. گاه پیش می‌آمد که سنگ بر سایۀ کودک می‌ماند اما او از جا تکان نمی‌خورد. دلش می‌کشید سنگ پیوسته در راه باشد و سایه در خنکای خاک مهتاب گرفته، بماند.
شیوۀ دیگر برای یارگیری، «چُرچُر، دست پُر» بود. بدین گونه که سردسته‌ها در کنار هم می‌ماندند و بچه‌ها دست به گردن هم انداخته دور می‌شدند و با هم می‌خواندند که یکی ماه باشد و دیگری ستاره، یا یکی آسمان باشد و دیگری آفتاب.
پس از اینکه «واخواندن» انجام می‌گرفت، دوتایی به سردسته‌ها نزدیک می‌شدند، می‌گفتند: «چُرچُر» سردسته‌ها می‌گفتند: «دست پُر!» می‌گفتند: «کی می‌خواهد ماه؟ کی می‌خواهد ستاره؟». (ازمقدمۀ کتاب )
نشر ققنوس از محمدرضا صفدری پیش از این کتاب «من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم» را منتشر کرد که برندۀ رمان برگزیده سال 81 منتقدان و نویسندگان مطبوعات و نیز جایزه ادبی اصفهان شد.

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Customers who bought this item also bought
Newsletter