گروه انتشاراتی ققنوس | رویای خرد(تاریخ فلسفه غرب)
 
35,000 تومان
Download summary

رویای خرد(تاریخ فلسفه غرب)

هیچ‌کس‌ درست‌ نمی‌داند چه‌ کسی‌ فلسفه‌ را آغاز کرد. شاید نابغه‌ای‌ بی‌نوا آن‌ را ابداع‌ کرد ولی‌ پیش‌ از آن‌که‌ مجال‌ معرفی‌ خودش‌ را به‌ آیندگان‌ پیدا کند، به‌ قعر تاریخی‌ نانوشته‌ افتاد. هیچ‌ دلیلی‌ برای‌ وجود چنین‌ کسی‌ در دست‌ نیست‌، پس‌ شاید چنین‌ کسی‌ نبوده‌ است‌. خوشبختانه‌ دست‌کم‌ شواهدی‌ وجود دارد که‌ نشان‌ می‌دهد فلسفه‌ از کجا آغاز گشته‌ است‌، هر چند نمی‌توانیم‌ مطمئن‌ باشیم‌ که‌ پیش‌ از آن‌ هم‌ تلاش‌هایی‌ نافرجام‌ در این‌ راه‌ صورت‌ نگرفته‌ است‌.
Book specifications
Writer آنتونی گاتلیب
Translator لی لا سازگار
Book Length 584
Book Size -
Nr of Edition 3
First Edition 1396
ISBN 9789643115913
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/tarikh-falsafe-gharb.PDF
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

آنتونی گاتلیب، دانش¬آموختۀ رشتۀ فلسفه از دانشگاه کمبریج و یونیورسیتی کالج لندن و بعدها استاد میهمان دانشگاه هاروارد، در کتاب بسیار غنی، آسان¬فهم و روشنگر «رؤیای خرد» روحی نو به نحوۀ نگارش تاریخ فلسفه دمیده است. او در کتاب «رؤیای خرد» با نثری روان و روشن به بررسی تاریخ فلسفه از یونان باستان تا عصر رنسانس می¬پردازد. این کتاب از سه بخش تشکیل شده است: 1. پیش¬سقراطیان، 2. سقراط، افلاطون و ارسطو، 3. از ارسطو تا رنسانس.
یکی از مزایای کتاب این است که نویسنده بر دانش خوانندگانش تکیه نمی¬کند و با زبانی عاری از پیچیده¬گویی به بررسی تاریخ فلسفه می-پردازد، گاهی هم که ناگزیر به استفاده از اصطلاحات تخصصی است آنها را به روشنی توضیح می¬دهد، در عین حال همواره به منابع دست اول رجوع کرده است و همین ویژگی¬ها باعث می شود که این کتاب نه تنها مرجعی برای متخصصان، که متنی خواندنی برای دانشجویان و علاقه-مندان به تاریخ فلسفه به شمار آید.

دانلود بخشی از کتاب

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Newsletter