گروه انتشاراتی ققنوس | رمانی از «ونه‌گات» منتشر شدرمانی از «ونه‌گات» منتشر شد
 

رمانی از «ونه‌گات» منتشر شدرمانی از «ونه‌گات» منتشر شد

نمایش خبر

..........................

خبرگزاری تسنیم

شنبه 22 شهریور 1399

...........................

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ «تربیت اصولی»، نوشته کورت ونه‌گات، با ترجمه محمدرضا شکاری از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.

این کتاب چهاردهمین جلد از مجموعه پانوراماست که از سوی این انتشارات منتشر شده است؛ مجموعه‌ای که به دنبال بهره‌مندی آسان خواننده‌ مشتاق از ادبیات جهان است. این مجموعه بهترین‌ و خواندنی‌ترین‌های ادبیات جهان را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

در بخشی از این رمان آمده است: «هیلی با ناباوری گفت: می‌خوان من برگردم؟

ستوان گفت: مثل این که بهت خوش گذشته‌ها، پسر؟ مغزت رو پاشیدن بیرون و تو یه ماجرای قتل هم برات پاپوش دوختن. شانس آوردی واسه خاطر کفش‌هات تو محله ولگردها نکشتنت. ترجیح می‌دی تو مزرعه باشی تا این‌جا، نه؟

هیلی، برای این که ببیند سئوال ستوان جدی است یا نه، پرسید: آدما رو واسه کفش‌هاشون می‌کشن؟

ستوان گفت: کفش، دندون طلا، سیگار، هر چی.

هیلی نوک زبانش را روی روکش‌های طلایی دو دندان عقبی‌اش کشید و همزمان سعی کرد ژنرال را در عصبانی‌ترین حالت ممکنش تصور کند.

گفت: فکر کنم بهتره برگردم مزرعه».

کورت ونه گات  را از بازماندگان نسل طلایی نویسندگان معاصر جهان می‌دانند. آثار او تلفیقی از طنز سیاه و فضای تخلی بود.

بیشتر بخوانید

او در سال 1944 در جنگ جهانی دوم به دست نیروهای آلمان اسیر و در درسدن حبس شد و یک سال بعد شاهد بمباران عظیم این شهر در سال 1945 به دست متفقین بود که تمام شهر را نابود کردند و ونه گات از معدود بازماندگان این بمباران بود. ونه‌گات از معدود کسانی بود که توانست خود را از آن مخمصه نجات دهد و بعد مامور شد تا اجساد قربانیان را جمع کند. خود او تعریف می‌کند که اجساد آنقدر زیاد بودند که آلمانی‌ها تصمیم گرفتند برای جلوگیری از عفونت آنها را با اسلحه‌های شعله‌پخش‌کن آتش بزنند.

چهاردهمین جلد از مجموعه پانوراما، با ترجمه محمدرضا شکاری در 93 صفحه و شمارگان 1100 نسخه منتشر شده است.

Leave your comment
Newsletter