گروه انتشاراتی ققنوس | جنگ هایی که دنیا را تغییر داد
 
240,000 تومان
Download summary

جنگ هایی که دنیا را تغییر داد

Book specifications
Writer چارلز مسنجر
Translator منوچهر پزشک
Nr of Edition 5
Book Length 312
Book Cover Type سلفون
Book Size وزیری
First Edition 1402
سال چاپ اول 1377
National Library theme ایران- تاریخ- پهلوی
Paper Coated
Weight(gr) 649
ISBN 978-600-278-072-0
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/f-20-4-217-3.pdf
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

از شروع تاریخ بشری، جنگ اشتغال دائم انسان‌ها بوده و این سخنی کاملاً معقول است که در هیچ لحظه‌ از زمان، جهان هیچگاه به صورت یکپارچه در صلح  به سر نبرده است. همه جنگ‌ها تاریخ را تغییر می‌دهند و این مجموعه که برگزیده 25 نبرد رخ داده از سده پنجم پیش از میلاد تا زمان حاضر را در بردارد،

گویای این حقیقت است.
نخستین نبرد این کتاب یعنی جنگ بزرگ پلوپونزی از این جهت اهمیت دارد که سقوط آتن مقتدرترین دولتشهر یونان باستان را رقم زد. پیروزی‌های اسکندر مقدونی امپراتوری کوتاه مدتی ایجاد کرد، اما آن پیروزی‌ها برای این مهم شمرده می‌شوند که اروپایی‌ها برای نخستین بار بر آسیا دست یافتند. نبرد نهایی جهان باستان جنگی داخلی است که جمهوری روم را به امپراتوری تبدیل کرد. پدیده بزرگ روزگاری که اروپا در سده‌های تاریک خود فرو می‌رفت، ظهور رویاگونه دین اسلام در خاورمیانه بود، در مدت زمانی کوتاه، اسلام شمال آفریقا را در نوردیده، در اسپانیا نفوذ کرده و با گذشتن از کوههای پیرنه به سوی فرانسه گام برمی‌داشت. ایستادگی شارل مارتل در برابر مغربی‌های مسلمان سرحد نهایی اسلام و اروپا را مشخص می‌کند، هرچند مسیحیت بار دیگر در سده‌های میانه با اسلام رودررو شد. جنگ‌های صلیبی تاثیری بزرگ بر تاریخ اروپای سده یازدهم تا چهاردهم میلادی گذاشت.
کتاب«جنگ‌هایی که دنیا را تغییردادند» جنگ‌های مهم دیگری از جمله مبارزه بولیوار، جنگ داخلی آمریکا، جنگ جهانی اول و دوم، جنگ داخلی چین و... را مورد برسی قرار داده است.

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Existing reviews
نظر برای کتاب جنگ هایی که دنیا را تغییر داد
با سلام. آیا این چاپ به مانند چاپ نخستش دارای روکش کاور روی جلد سلفون می باشد یا مانند چاپ دوم و سوم بدون روکش است؟
جعفر | 9/3/2021 3:30 AM
Newsletter