گروه انتشاراتی ققنوس | ثروت مشترک
 
320,000 تومان
Download summary

ثروت مشترک

كتاب با بحث از جهانی كه در آن زندگی میكنیم آغاز میشود، با همه ویرانیها، ناكامیها، رنجها، بحرانها و فجایعی كه به یمن «كاپیتالیسم فاجعه» هرروزه گوشهای از دنیا را تحت تأثیر خود قرار میدهد. اما درست در همین جهان و در همین جامعه است كه امكانها و كنشهایی در راستای تولید یك هستی جدید و جامعهای سعادتمند رخ مینماید
Book specifications
Writer مایکل هارت
Writer Antonio Negri
Translator فواد حبیبی
Book Size رقعی
Book Cover Type شومیز
Nr of Edition 1
Book Length 504
First Edition 1402
Paper Balk
Weight(gr) 443
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/ثروت مشترک.PDF
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

مایكل هارت و آنتونیو نگری، با نوشتن كتاب «ثروت مشترك»، سه­‌گانه­ای را به پایان می‌­رسانند كه با كتاب «امپراتوری» آغاز شده و با كتاب «انبوه خلق» ادامه یافته بود. كانون اصلی مباحث این كتاب «امر مشترك» است كه بناست جایگزین تقابل «امر خصوصی» و «امر عمومی» شود و مبنایی برای طرح جمهوری جدیدی متفاوت با «جمهوری مالكیت» فراهم سازد. هدف نویسندگان مفصل­‌بندی پروژه­ای اخلاقی است، اخلاقی ناظر به كنش سیاسی دموكراتیك در درون و در برابر امپراتوری.

 كتاب «ثروت مشترك» ضمن دفاع از «ضدمدرنیته»، در مقام پروژه­ای در خصوص آزادی درونِ مدرنیته، دارای همزیستی با مدرنیته، و مقدم بر مدرنیته، به طرح مفهوم سومی می­پردازد كه بساط دیالكتیك مدرنیته و ضدمدرنیته را برهم می­زند: دگرمدرنیته.

این كتاب شامل شش بخش است: 1- جمهوری، 2- مدرنیته، 3- سرمایه، 4- امپراتوری بازمی­گردد، 5- فراسوی سرمایه، و 6- انقلاب.

در فرازهایی از آن چنین آمده است:

جنگ، رنج، فلاكت و استثمار به طرز فزاینده­ای به وجه معرف دنیای در حال جهانی شدن ما بدل شده است. دلایل بسیاری وجود دارد برای جستجوی پناهگاهی در قلمروی «بیرونی»، جایی رها از انضباط و كنترل امپراتوریِ در حال ظهور امروزین ... با وجود این، یكی از پیامدهای عمده جهانی شدن آفرینش جهانی مشترك است، جهانی كه، بد یا خوب، همه ما در آن شریكیم، جهانی فاقد «بیرون» ... تقدیر ما زیستن در همین جهان است، و نه‌­تنها همگی تابع قدرت­های مسلط بر این جهانیم، بلكه به فسادهای آن نیز آلوده‌­ایم.

امر مشترك دور تا دور ما وجود دارد، هرچند امروزه به موجب چشم­‌بندهای گوناگونی كه ایدئولوژی­های مسلط مقابل دیدگانمان قرار داده­ا‌ند رؤیت آن دشوار شده است. سیاست­های حكومتی نولیبرالی طی دهه­های اخیر در سرتاسر جهان در پی خصوصی­‌سازی امر مشترك بوده، و محصولات فرهنگی –فی­‌المثل اطلاعات، ایده­‌ها، و حتی گونه­‌های جانوری و گیاهی- را به مایملك خصوصی تبدیل كرده است. ما، همصدا با بسیاری دیگر، از این موضوع دفاع می­كنیم كه باید در برابر این دست خصوصی­‌سازی ایستادگی كرد.

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Customers who bought this item also bought
Newsletter