گروه انتشاراتی ققنوس | تاریخ یونان باستان
 
280,000 تومان
Download summary

تاریخ یونان باستان

در پنجاه زندگی‌نامه
Book specifications
Writer دیوید استاتارد
Translator شهربانو صارمی
Nr of Edition 2
Book Length 306
First Edition 1402
Book Cover Type سلفون
Book Size وزیری
Paper Coated
National Library theme یونان - تاریخ
Weight(gr) 710
ISBN 978-600-278-430-8
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/tarikh-younan-bastan.pdf
Audio Version دریافت کتاب صوتی
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

زندگی شخصی یونانی‌ها می‌تواند بازگوکنندۀ تاریخ و جامعۀ وسیع‌تر باشد. در این کتاب پنجاه زندگی‌نامه از این دست بررسی می‌شود. این زندگی‌نامه‌ها همچنین به دو مضمون مهم می‌پردازند که در این کتاب محوری است: پدید آمدن تاریخ‌نگاری و زندگی‌نامه‌نویسی. یونانیان کهن در هر دو پیشگام بودند، و اگر بگوییم آگاهی در حال توسعه از هر کدام به طریقی کمک کرد تا بسیاری از یونانیان زندگی خود را پیش برند و تاریخشان را شکل بدهند، چندان اغراق نخواهد بود.

دیوید استاتارد زندگی و حیات کسانی را که دنیای یونان را تغییر دادند در روایتی پیوسته به هم می‌بافد، از اولین فرمانروایان جبّار، پیسیستراتوس و پولوکراتس، تا بلواهای دموکراسی در دوران کلئیستنس و ظهور مقدونیه در دوران فیلیپ دوم و اسکندر کبیر و سرانجام انحطاط دنیای یونانی با ظاهر شدن روم.

این کتاب خواننده را با خود همراه می‌کند و از سیسیل به افغانستان، و از مقدونیه به اسکندریه می‌برد و با کند و کاو در دنیای ریاضیات و جغرافیا، سخنوری و تاریخ‌نگاری، نقاشی و مجسمه‌سازی، بررسی روایات تاریخی و سرّی و آثار شاعران و نمایشنامه‌نویسان و... تصویری زنده از حیات در تمامی صحنه‌های دنیای یونان باستان ارائه می‌کند.

 

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Newsletter