گروه انتشاراتی ققنوس | از وجود به موجود
 
95,000 تومان
Download summary

از وجود به موجود

Book specifications
Writer امانوئل لویناس
Translator مسعود علیا
Nr of Edition 5
Book Length 160
First Edition 1402
سال چاپ اول 1392
Book Size وزیری
Book Cover Type شومیز
National Library theme هستی‌شناسی
Paper Balk
Weight(gr) 210
ISBN 978-600-278-069-0
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/as-20-5-1073-3.pdf
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

از وجود به موجود دومین کتابی است که از لویناس ، فیلسوف فرانسوی ، در اختیار خوانندگان فارسی زبان قرار می‌گیرد . این اثر در مجموعه آثار لویناس اهمیت و مرتبه خاصی دارد از آن رو که در سیر فکری این فیلسوف ، اولین کتابی است که گویای بسیاری از مضامین و دغدغه‌های پا بر جای اوست : بر آمدن و جدا شدن سوژه و سوبژکتیویته از وجود محض و بی نام و نشان ، مواجهه با دیگری و استعلا به ساحت غیریت ، زمان و نسبت آن با سوبژکتیویته و غیریت ، دلالت‌های هستی‌شناسانه و فرا هستی‌شناسانه احوال ، رابطه دوگانه و نه چندان سر راست با پدیدارشناسی و میراث پدیدارشناسانه هوسرل و هایدگر ، و شاید از همه مهم‌تر گذر از وجود به موجود که در خود به عنوان کتاب نیز انعکاس پیدا کرده و خلاف مسیری است که هایدگر در تفکرش می‌پیماید.
مترجم این کتاب – مسعود علیا – آن را از زبان فرانسه به فارسی برگردانده و در این میان ، ترجمه انگلیسی کتاب را نیز مد نظر داشته است و ترجمه فارسی مقدمه آلفونسو لینگیس ، مترجم انگلیسی از وجود به موجود را در آغاز کتاب آورده که بتواند در فهم بهتر متن خواننده را یاری نماید .

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Existing reviews
نظر برای کتاب از وجود به موجود
"از وجود به موجود" یکی از کتاب‌های بنیادین اندیشمندی است که سنّت فلسفۀ قارّه‌ای دارای جایگاهی ویژه است. خوشبختانه کتاب ترجمۀ درخور و شایسته‌ای دارد.
علی | 9/7/2019 10:09 AM
نظر برای کتاب از وجود به موجود
علی بندرریگی‌زاده
"از وجود به موجود" را باید یکی از آثار بنیادین اندیشمندی دانست که در سنّت فلسفۀ قارّه‌ای دارای جایگاهی ویژه است. این کتاب، که خوشبختانه با ترجمه درخور و شایسته جناب علیا در دسترس مخاطبان فارسی‌زبان قرار گرفته است، نمودارکنندۀ بسیاری از مفاهیم اساسی فلسفۀ لویناس است.
علی | 9/7/2019 10:35 AM
Book tags
Newsletter