گروه انتشاراتی ققنوس | آینده ذهن
 
280,000 تومان
Download summary

آینده ذهن

جستجوی علمی برای شناخت، افزایش توانایی و پیشرفت ذهن
Book specifications
Writer میچیو کاکو
Translator محمداسماعیل فلزی
Nr of Edition 6
Book Length 472
First Edition 1402
سال چاپ اول 1394
Book Size رقعی
Book Cover Type شومیز
National Library theme پیشرفت ذهن
Paper Balk
Weight(gr) 449
ISBN 978-600-278-178-9
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/s-20-6-61-3.pdf
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

 

ذهن و كیهان در زمره‌ی بزرگ‌ترین رازهای طبیعت‌اند. با فناوری پیشرفته توانسته‌ایم از كهكشان‌هایی كه میلیارد‌ها سال نوری با ما فاصله دارند عكس بگیریم، و امروز قادر به ایجاد تغییر در ژن‌هایی هستیم كه زندگی را كنترل می‌كنند. اما ذهن و كیهان هنوز دور از دسترس ما و مایه‌ی نگرانی و دغدغه خاطر ما هستند. برای پی بردن به عظمت كیهان كافی است نگاهی به آسمان شب بیندازید  كه ملیارد‌ها ستاره در آن می‌درخشند؛ برای تایید پیچیدگی و رازگونه بودن ذهن كافی است در آیینه نگاه نگاه كنیم و بپرسیم در پس نگاه ما چیست؟

به علم انتقاد می‌كنند كه درك هر چیزی را منوط به از میان بردن رمز و راز آن می‌كند. علم با پرده برداشتن از رازهای ذهن آن را به چیزی پیش پا افتاده بدل می‌كند. اما من هر چه بیشتر به پیچیدگی‌های مغز پی می‌برم بیشتر شگفت‌زده می‌شوم. سقراط دو هزار سال قبل گفت: « خودشناسی آغاز خرد است.» برای آن كه به خودشناسی برسیم راه درازی در پیش داریم.

میچیو كاكو، استاد فیزیك و یكی از بنیانگذاران «نظریه ریسمان»، این‌بار به پیچیده‌ترین موضوع مطرح در جهان یعنی مغز انسان می‌پردازد و در كتابِ آینده ذهن تحقیقات شگفت‌آوری را در نقاط گوناگون دنیا بر پایه‌ی جدیدترین پیشرفت‌های علوم‌اعصاب و فیزیك انجام شده‌اند بررسی می‌كند.

 

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Newsletter