گروه انتشاراتی ققنوس | شخصیت معاصر ... آدولف هیتلر
 
175,000 تومان
shoppingcart.addtocart.onlyfrompod.hint Download summary

شخصیت معاصر ... آدولف هیتلر

Book specifications
Writer براندا هاوگن
Translator رضا علیزاده
Nr of Edition 3
Book Length 112
Book Size وزیری
Book Cover Type شومیز
سال چاپ اول 1389
National Library theme تاریخ
Paper تحریر
Weight(gr) 153
ISBN 978-964-311-863-1
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/hitlor.pdf
Audio Version دریافت کتاب صوتی
Manufacturer Qoqnoos Publishing
Details

 وقتی آدولف هیتلر در ژانویه سال 1933 صدر اعظم آلمان شد، تقریباً یک شبه دست به تغییراتی بزرگ زد. او حقوق مدنی اساسی مثل آزادی بیان و آزادی مطبوعات را برچید. جهان با نگرانی نظاره‌گر رویدادهایی بود که در کشور آلمان به وقوع می‌پیوست.

در سال 1936 برلین پایتخت آلمان میزبان بازی‌های تابستانی و زمستانی المپیک می‌شود. هیتلر علاقه زیادی به رقابت‌های المپیک نداشت اما وزیر تبلیغات او، یوزف گوبلز، استدلال می‌کرد که بازی‌های المپیک صحنه‌ای تمام عیار برای آلمان فراهم می‌کند و این مسابقه‌ها به جهانیان نشان خواهد داد که نظر هیتلر درباره برتری ورزشکاران آریایی درست بوده است و عظمت آلمان را اثبات خواهد کرد.

مردم کشورهای دیگر که از اتفاقات داخل آلمان مطلع شده بودند به نحوی کوشیدند که کشورهایشان المپیک برلین را تحریم کند. با وجود این، مسابقات طبق برنامه و با شرکت 49 کشور که در آن زمان رکوردی به حساب می‌آمد، برگزار شد. آمریکا نیز جزو این کشورها بود و پس از آلمان بزرگ‌ترین تیم را داشت. جهان می‌خواست ببیند هیتلر این مسابقات را چگونه برگزار می‌کند. به ویژه که ماشین تبلیغات نازی‌ها علیه یهودیان تحرکات ویژه‌ای انجام می‌داد.

«آدولف هیتلر» مجلد جدیدی از مجموعه شخصیت‌های تأثیر گذار است که به فراز و فرود زندگی پیشوای آلمان‌ها پس از به قدرت رسیدن نازی‌ها در این کشور پرداخته است.

 

 

 

Write your own review about this book
  • Only registered users can write reviews
Book tags
Newsletter