گروه انتشاراتی ققنوس | گفتگو با مردم درباره غرب
 
6,000 تومان

گفتگو با مردم درباره غرب

واژه غرب، همه جا هست و همه جا درباره آن بحث می‌شود. وقتی رادیو و تلویزیون را روشن می‌کنیم، مجله یا روزنامه را باز می‌کنیم، در اینترنت اخبار را دنبال می‌کنیم با این واژه روبه‌رو می‌شویم. معنای غرب چیست؟ اغلب درباره معنای این واژه چیزی گفته نمی‌شود، زیرا همه گمان می‌کنند معنا و مفهوم آن را به‌خوبی می‌دانند. اما اگر کسی جدی و روشن معنای این واژه را بپرسد، سرگردان می‌شویم.
مشخصات کتاب
نویسنده روژه - پل درووا
مترجم مهدی ضرغامیان
نوبت چاپ 1
سال نشر 1396
تعداد صفحات 72
قطع پالتویی
نویسنده شومیز
شابک 978-600-391-040-9
تولید کننده آفرینگان
مقدمه و اطلاعات کتاب

  

آیا غرب مکان خاصی است یا نام منطقهای از جهان است؟ غرب اروپاست یا آمریکا؟ یا هر دو؟ شاید هم کشورهای ثروتمند و مرفه است؟ آیا غرب نام دورهای از تاریخ است؟ نظام اقتصادی است؟ راه و روشی در اخلاقیات است؟ نوعی دین یا سبک زندگی است؟ اینها بعضی از مسائلی هستند که در این کتاب دربارهشان صحبت میشود.

 

صحبت کردن با نوجوان‌ها در برخی موارد بسیار سخت است. به‌خصوص در مواقعی که ذهن آن‌ها در مواجهه با جهان پیرامون درگیر سؤالات بی‌شمار می‌شود و نیازمند جوابی ساده، روشن و دقیق هستند. مجموعه «گفتگو با...» مجموعه‌ای ۱۲ جلدی است با ترجمه‌ مهدی ضرغامیان، برای یادگیری و اندیشیدن نوجوان‌ها که به صورت پرسش و پاسخ برای کودکان و نوجوانان درباره فلسفه، تاریخ، جنگ، عالم، مرگ، اخلاق و دیگر موضوعات سؤال‌برانگیز تدوین شده است.

 

 

مطالعه بخشی از کتاب  

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
عضویت در خبرنامه