گروه انتشاراتی ققنوس | ملل 20 ... کره شمالی
 
215,000 تومان
این کتاب به سفارش شما طی 72 ساعت كاری چاپ و ارسال می شود. امكان كادوپیچ كردن و ارسال از طریق پیك برای این كتاب وجود ندارد.

ملل 20 ... کره شمالی

مشخصات کتاب
نویسنده دبرا ای.میلر
مترجم مهدی حقیقت‌خواه
تعداد صفحات 144
قطع -
نوبت چاپ 1
سال نشر 1394
شابک 978-600-278-229-8
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

شبه جزیره کره در شمال شرقی آسیا واقع شده و طی پنج هزار سال تاریخ خود همواره یکپارچه بوده است. در سال 1910 ژاپنی‌ها کره را مستعمره خود کردند که سرآغاز یک دوره چهل‌ساله  بهره‌کشی از کره‌ای‌ها و سرکوب وحشیانه آنها بود. پس از شکست ژاپن در جنگ جهانی دوم، ایالات متحده آمریکا و شوروی کره‌ای‌ها را از سلطه ژاپن آزاد کردند، اما این شبه جزیره به دو کشور جداگانه تقسیم شد. بدین ترتیب، کره شمالی به یک کشور کمونیستی تحت حمایت شوروی تبدیل شد و رسماً «جمهوری دموکراتیک خلق کره» نام گرفت.
تقسیم تحمیلی کره به دست قدرت‌های خارجی در رویکردها و سیاست‌های کره شمالی امروزی نقش بسزایی داشته است. کره شمالی از بدو تأسیس در پی اتحاد مجدد با کره جنوبی بوده است.
حمله کره شمالی به کره جنوبی در سال 1950 به منظور ادغام اجباری دو کشور از راه نظامی، باعث شروع «جنگ کره» شد. دخالت آمریکا و اتحاد شوروی و بعداً چین در این جنگ سرآغاز کشمکش بین‌المللی بین آنها بود. هر چند کره شمالی در این جنگ به هدفش که اتحاد مجدد دو کره بود دست نیافت، اما به تقویت ارتش خود پرداخت و به برنامه ریزی برای وحدت دو کره ادامه داد. امروزه این کشور تقریباً به طور کامل از جهان خارج منزوی است. نه در صلح است و نه در آرامش.
 بیستمین مجلد از سری مجموعه ملل امروز به کشور کره شمالی اختصاص دارد.

دانلود بخشی از کتاب 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نقدهای این کتاب
عضویت در خبرنامه