گروه انتشاراتی ققنوس | کتاب «مسئله بودن و نبودن» سوگواری برای عشق
 

کتاب «مسئله بودن و نبودن» سوگواری برای عشق

نمایش خبر

.........................

خبرگزاری ایلنا

جمعه 8 بهمن 1400

.........................

به گزارش خبرنگار ایلنا، کتاب «مسئله بودن و نبودن» نوشته اروین د. یالوم و ماریلین یالوم داستانی است که در نهایت به این مهم می‌پردازد که عشق، فقدان است و آنچه در پایان اهمیت دارد. این کتاب توسط نازی اکبری ترجمه و به همت نشر ققنوس با قیمت ۵۵ هزار تومان روانه بازار شده است.

کتاب «مسئله بودن و نبودن» چشم اندازی است به زندگی مشترک روانپزشک پرآوازه اروین د. یالوم و همسر نویسنده‌اش ماریلین یالوم، که آن دو، پس از اطلاع از ابتلای ماریلین به بیماری‌ای لاعلاج، دست به کار نوشتن آن می‌شوند؛ این کتاب بازتابی است از چگونگی عشق ورزیدن و بدون حسرت زیستن آنان.

اروین یالوم تمامی زندگی خود را وقف درمان روان کسانی کرده که از اضطراب مرگ و سوگواری در عذاب بوده‌اند. اما او خود هرگز در موقعیتی قرار نگرفته بود که نیازمند روان درمانی باشد تا وقتی که تشخیص داده شد همسرش به سرطان مبتلاست.

در کتاب «مسئله بودن و نبودن»، یالوم و همسرش مشترکا از چالش‌های عمیق جدیدی در زندگی‌شان پرده بر می‌دارند؛ ماریلین از چگونه آسوده مردن می‌گوید و یالوم از سوگواری و زندگی بدون ماریلین می‌نویسد. این کتاب روایتی است صادقانه و هدیه‌ای است به آنان که در پی حمایت عاطفی، غمگساری و زندگی پرمعنا هستند و در صدد است که هستی، صمیمیت، عشق و سوگواری را از منظری کاملا انسانی بررسی کند.

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه