گروه انتشاراتی ققنوس | هشدارهای «عبدالحسین آذرنگ» به نشر و ناشران
 

هشدارهای «عبدالحسین آذرنگ» به نشر و ناشران

نمایش خبر

......................

خبرگزاری تسنیم

سه شنبه 20 دی 1401

......................

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ انتشارلات ققنوس اخیرا کتاب »نگاهی از چند سو به نشر کتاب» نوشته عبدالحسین آذرنگ را منتشر و روانه بازار نشر کرده است. 

آذرنگ در این کتاب تلاش کرده تا مخاطب را با جنبه‎‌‌های مختلفی از نشر در روزگار دستخوش تحول آشنا کند‌، محتوای کتاب نتیجه سال‎ها تحقیق، تامل و تدریس نویسنده است.

در این کتاب با جنبه‌های مختلفی از دانش، فن، هنر، صنعت و حرفه نشر در حال تحول در دنیای کنونی آشنا می‌شنویم، نویسنده نشر را به سان اهرم و نیروی محرکی می‌داند که عامل تغییر و تحول در بسیار ی از عرصه هاست.  در عین حال خود نشر هم به سرعت دستخوش تغییر و تحول است.

 

آذرنگ در مقدمه خود بر این کتاب اشاره می‌کند که در سال‌های پایانی قرن بیستم که جهان با تحول تازه‌ای در نشر و پیدایش و رواج نشر الکترونیک روبرو بود،‌ در خارج از کشور مقالات متعددی درباره سرنوشت کتاب کاغذی منتشر می‌شد که او تلاش کرده به دقت آن‌ها را بخواند و در قالب مقالاتی که از خارج به ایران می‌فرستاد مسئولان نشر ایران را از خطراتی که نشر کاغذی را تهدید می‌کرد، آگاه کند. در ادامه با بازگشت به کشور این مقالات را گسترش داد و کتاب حاضر نتیجه آن است.

انتشارات ققنوس این کتاب را در 302 صفحه به قیمت 110 هزار تئومان متنتر کرده است.

انتهای پیام/

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه