گروه انتشاراتی ققنوس | لاکان و امر سیاسی
 
210,000 تومان
دانلود خلاصه کتاب

لاکان و امر سیاسی

این یکی از واکنش‌های احتمالی‌ای است که عنوان این کتاب بر‌می‌انگیزد . واکنش مزبور حاوی دو گونه اعتراض متمایز در باب نگارش این کتاب است .
مشخصات کتاب
نویسنده یانیس استاوراکاکیس
مترجم محمدعلی جعفری
نوبت چاپ 5
تعداد صفحات 288
سال نشر 1403
سال چاپ اول 1392
نوع جلد شومیز
قطع رقعی
موضوع روان‌شناسی - سرگذشتنامه - روان‌کاوی
نوع کاغذ بالکی
شابک 978-600-278-052-2
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/h-0020-021-0048-3.pdf
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

چگونه می‌توان لاکان را با سیاست مربوط ساخت ؟ لاکان همان روانکاو مرموزی نیست که از قلمرو مسائل سیاسی فاصله گرفته است ؟ این یکی از واکنش‌های احتمالی‌ای است که عنوان این کتاب بر‌می‌انگیزد . واکنش مزبور حاوی دو گونه اعتراض متمایز در باب نگارش این کتاب است . اولین اعتراض مربوط است به ایده در هم آمیزی روانکاوی و امر سیاسی . این ایده‌ای است که از قرار معلوم هر دو گروه روانکاوان و دانشمندان علوم اجتماعی با آن بیگانه‌اند. متخصصان علوم اجتماعی که از مخاطبان احتمالی این کتاب به شمار می‌آیند همواره به فروکاستن ساحت اجتماعی یا عینی به تحلیلی در سطح فردی یا ذهنی بدگمانند و در این باره دلایل خود را دارند . تردیدی نیست که باید از احاله روانشناختی یا به عبارتی درک پدیده‌های اجتماعی– سیاسی با ارجاع به نوعی شالوده روانشناسانه ذاتِ روان اجتناب کرد . همچنان که « دنیس رانگ » به درستی نشان داده است که استفاده از احاله روانشناختی در مطالعه مسائل اجتماعی – سیاسی ، روانکاوان را به حق نزد مورخان ، جامعه‌شناسان و دانشمندان علوم اجتماعی بدنام کرده است .

 

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نظر های موجود
نظر برای کتاب لاکان و امر سیاسی
این کتاب ارائه‌ای منسجم، غنی و پربار از «پارادایمِ لکانِ سیاسی» است.
علی | 16/06/1398 10:13 ق.ظ
نظر برای کتاب لاکان و امر سیاسی
علی بندرریگی‌زاده
یانیس استاوراکاکیس شرحی منسجم و پربار را از مفاهیم و صورت‌بندی‌های مفهومی «پارادایم لاکان سیاسی» ارائه داده است. کتابی با ترجمه روان و وفادار به متنِ محمدعلی جعفری که ترجمۀ راه‌گشای کتاب سوژه لاکانی را از وی سراغ داریم.
علی | 16/06/1398 10:38 ق.ظ
برچسب های کتاب
نقدهای این کتاب
عضویت در خبرنامه