گروه انتشاراتی ققنوس | عاقبت چه بر سر قورباغه آمد؟
 
6,500 تومان

عاقبت چه بر سر قورباغه آمد؟

( داستان‌های کودکانه )
مشخصات کتاب
نویسنده پتر هرتلینگ
مترجم گیتا رسولی
تعداد صفحات 160
قطع -
نوبت چاپ 1
سال نشر 1392
شابک 9786006753065
تولید کننده آفرینگان
مقدمه و اطلاعات کتاب

 


یک داستان مهیج دیگر از نویسنده‌ای که برای کودکان می‌نویسد و اعتقاد دارد که به تخیلات بچه‌ها بیش از پیش نیازمند است . چرا که این تخیلات را آینده نویسنده‌ها می‌داند .
این مجموعه از بیش از 20 داستان کودکانه تشکیل شده است . در داستان فراری می‌خوانیم که اروین حداقل سالی چهار بار از خانه می‌گریزد . او حالا بزرگ شده است و هنوز هم علت این کار را نمی‌داند . اروین وقتی هفت ساله بود یک عالم کک و مک روی گونه‌هایش داشت و موهایش سیاه و پرپشت بود . او همیشه در مسابقات دو سریع‌تر از همه می‌دوید . پدرش مدام در سفر بود و مادرش روزها سر کار می‌رفت . داستان عاقبت چه بر سر قورباغه آمد ، ماجرای یک سفر تفریحی است . نمی‌دانم شما چیزی درباره جَزر و مَد می‌دانید یا نه . هر دریایی جزر و مد دارد . موقع مَد آب دریا به طرف خشکی می‌آید . موقع جَزر آب از خشکی عقب‌نشینی می‌کند . هنگام جزر آب با چنان قدرت و سرعتی به عقب بر می‌گردد که اگر کسی در آن موقع در دریا شنا کند آب او را با سرعت هر چه تمام‌تر به دریا می‌کشد .
پتر هرتلینگ آثار بسیاری را در قالب رمان ، شعر و مقاله دارد . او علاوه بر دریافت جوایز ادبی ، جایزه کتاب نوجوان آلمان در سال 1976 و جایزه کتاب کودکان زوریخ در سال 1980 را به خود اختصاص داد. کتاب « عاقبت چه بر سر قورباغه آمد ؟ »

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
عضویت در خبرنامه