گروه انتشاراتی ققنوس | شهریور شعله ور
 

شهریور شعله ور

مشاهده خبر

...............................

روزنامه همشهری

یکشنبه 31 فرودرین 1399

...............................

«شهریور شعله‌ور»، نوشته محمدحسن شهسواری، هشتمین عنوان از مجموعه «رمان ژانر» است که از سوی انتشارات هیلا منتشر شده. چاپ مجموعه «رمان‌ژانر» از سال ۹۶ با دبیری شهسواری آغاز شد و «مرداد دیوانه» اولین‌عنوان این ‌مجموعه نیز به قلم وی نوشته شده است.
شهسواری به‌عنوان دبیر مجموعه مذکور، در معرفی‌اش برای مجموعه رمان ژانر نوشته است: رمان‌نویسان فارسی چه به لحاظ کمی و چه به لحاظ کیفی در ژانرهایی مانند جنایی، تریلر (مهیج)، وحشت، علمی_ تخیلی و فانتزی چندان فعال نبوده‌اند و چون آثار درخوری در این ژانرها نوشته یا منتشر نشده، هنوز مشخص نیست که درصورت انتشار چنین آثاری از این دست، با اقبال مواجه می‌شوند یا خیر؟
«شهریور شعله‌ور» رمانی است که در ژانر تریلر نوشته‌شده و ادامه‌ای بر کتاب «مرداد دیوانه» است. داستان از این‌ قرار است: «۴۸ ساعت پس از ماجراهای مرداد داغ و دیوانه، شهراد شاهانی و ساغر سرایش توسط پلیس به همکاری دعوت می‌شوند. در همان ابتدای کار، اطلاعاتی به دستشان می‌رسد که متوجه می‌شوند تمام حوادثی که در مرداد دیوانه پشت سر گذاشته‌اند، بخش کوچکی از ماجراهایی بسیار بزرگ‌تر است؛ ماجراهایی که آنان را در آتش شهریوری می‌اندازد که از آن گریز و شگفتی و مرگ‌وگلوله شعله می‌کشد... .»
در قسمتی از این‌کتاب می‌خوانیم: حالا نوبت شهراد بود تعجب کند. ساغر گفت: «همه‌چیز رو از توی مونیتور دیدم. هیچ تعجب نکردی چه‌کسی اومد دست و پات رو باز کرد تا بتونی جکی‌چان بشی؟ من به‌دست و پای زیرآبادی افتادم که بهت کمک کنه.»
ساغر هیچ پیشمان نبود کمی دروغ چاشنی حرف‌هایش می‌کرد. در این نبرد لازمش داشت. شهراد گفت: «یعنی بابت کتک خوردنم هم باید ازت تشکر کنم؟ تو که این‌قدر روی زیرآبادی نفوذ داشتی چرا کاری نکردی کلا من رو از اینجا بیاره بیرون؟ بدون بلیت رفته بودین تماشای فیلم رزمی؟ تخمه هم خریده بود برات؟»
شهریور شعله‌ور با ۵۰۳ صفحه و شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۵۵ هزار تومان منتشر شده است

 

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه