گروه انتشاراتی ققنوس | رهبران جهان باستان (11) شارلمانی
 
100,000 تومان
این کتاب به سفارش شما طی 72 ساعت كاری چاپ و ارسال می شود. امكان كادوپیچ كردن و ارسال از طریق پیك برای این كتاب وجود ندارد.

رهبران جهان باستان (11) شارلمانی

در روز عید میلاد مسیح سال 800 میلادی ، طی آیین عشای ربانی که در باسیلیکای پطرس مقدس در رم توسط پاپ لئوی سوم برگزار می‌شد
مشخصات کتاب
نویسنده دیل اوا گلفند
مترجم رضا علیزاده
تعداد صفحات 112
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
نوبت چاپ 1
سال نشر 1390
شابک 978-964-311-953-9
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

در روز عید میلاد مسیح سال 800 میلادی ، طی آیین عشای ربانی که در باسیلیکای پطرس مقدس در رم توسط پاپ لئوی سوم برگزار می‌شد ، مهم‌ترین واقعه زندگی بسیار پرماجرای شارلمانی ، شاه فرانک‌ها اتفاق افتاد . این فاتح و مدافع افسانه‌ای مسیحیت شاید با نگاه به گذشته برایش دور از انتظار نبوده که اتفاقی غیرمترقبه بیفتد . طی ماه قبل از آن ، شارلمانی در بحرانی که وحدت کلیسای رومی را تهدید می‌کرد – عزل اجباری پاپ – وارد عمل و مانع از وقوع آن شده بود . شارلمانی ( در زبان فرانسه به معنی « شارل بزرگ » ) حداقل بنا را بر این گذاشته بود که این آیین عشای ربانی ، مراسمی خاص خواهد بود . چند روز بیش‌تر نمی‌شد که پاپ لئو توانسته بود به مقام منیع خود دست یابد . بنابراین، بی‌شک او آماده برگزاری جشن بود . چیزی که شارلمانی انتظارش را نداشت این بود که خودش در مراسم باشکوه آن روز نقش اصلی را داشته باشد . مجلد دیگری از مجموعه رهبران جهان باستان به « شارلمانی » اختصاص دارد . او حاکم بلامنازع اروپای غربی و مدافع و حامی ثابت قدم مسیحیت بود که پس از مرگش این لقب به صورت امپراتور مقدس روم شهرت یافت .

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نقدهای این کتاب
عضویت در خبرنامه