گروه انتشاراتی ققنوس | سید حسین نصر‍" آفاق حکمت درسپهرسنت"
 
235,000 تومان
این کتاب به سفارش شما چاپ می شود دانلود خلاصه کتاب

سید حسین نصر‍" آفاق حکمت درسپهرسنت"

مشخصات کتاب
نویسنده حامد زارع
نوبت چاپ 3
تعداد صفحات 360
قطع -
نوع جلد شومیز
سال نشر 1398
سال چاپ اول 1393
موضوع فلسفه اسلامی
وزن 346
نوع کاغذ بالکی
شابک 978-600-278-148-2
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/AFAgh HEHMAT.pdf
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

گفتگوی حامد زارع با سید حسین نصر
آفاق حکمت در سپهر سنت
پروفسور سید حسین نصر یکی از شخصیت‌های برجسته دوران معاصر جهان اسلام است. گرچه وی را به خاطر آثارش در حیطه علوم اسلامی، فلسفه اسلامی و عرفان می‌شناسند، اما آثار او گستره وسیع‌تری دارد.
نصر از دید بسیاری از دانشمندان و پیروان اسلام مدافع حکمت جاویدان و اسلام سنتی قلمداد می‌شود که در برابر مدرنیسم سیاسی و فلسفی و بنیادگرایی مذهبی قرار می‌گیرد، چنان‌که به گفته خودش، نه هر آنچه در جهان اسلام رخ می‌دهد و نه هر آنچه در گوشه‌ای از جهان متولد می‌شود خبر از وقوع رنسانسی اسلامی دارد.در جهانی که عملاً امکان استفاده و سوءاستفاده از هر چیز در راستای اهداف قدرت‌ها وجود دارد باید به هویت اسلامی هر آنچه اسلامی نامیده می‌شود توجهی دقیق کرد.
کتاب حاضر مجموعه نوزده گفتگو با سیدحسین نصر است که در پنج سال اخیر انجام شده است، وهمه این گفتگوها مورد بازبینی موشکافانه و ویراستاری چند باره پروفسور نصر قرار گرفته و در این میان مطالب و مباحث متعددی به گفتگوها افزوده شده است. این گفتگوها به نوعی می‌تواند مدخل فهم مناسبی برای آشنایی با اندیشمندی باشد که نقشی انکار نشدنی در تعلیم، تبیین و ترویج تفکر اسلامی و فرهنگ ایرانی در دنیای معاصر دارد. خوشبختانه گستردگی موضوعات و تعدد مباحثی که پروفسور نصر در طول بیش از پنجاه سال زندگی علمی خویش به آن‌ها پرداخته است، سبب تنوع و تکثر مطالب این مجموعه گفتگو نیز شده است.

 

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
برچسب های کتاب
عضویت در خبرنامه