گروه انتشاراتی ققنوس | سوژه لاکانی
 
220,000 تومان
دانلود خلاصه کتاب

سوژه لاکانی

سوژه لاکانی بین زبان و ژوئیسانس
مشخصات کتاب
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/1400/sho3.PDF
نویسنده بروس فینک
مترجم محمدعلی جعفری
نوبت چاپ 4
تعداد صفحات 368
نوع جلد شومیز
قطع رقعی
سال نشر 1402
سال چاپ اول 1397
موضوع روانکاوی
نوع کاغذ بالکی
وزن 418
شابک 978-600-278-419-3
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

لاکانِ روانکاو، برخلاف بیشتر پساساختارگرایانی که به دنبال واسازی و حذف مفهوم سوژه انسانی‌اند، مفهوم سوبژکتیویته را بسیار مهم می‌داند و به کاوش در معنای سوژه بودن، نحوه سوژه شدن فرد، عوامل شکست در سوژه شدن، و امکانات روانکاو در القای «رسوب سوبژکتیویته» می‌پردازد.

تلاش بروس فینک معطوف به ارائه دیدگاهی به اندیشه لاکان است که بسیاری بی‌تردید آن را بیش از حد ایستا و بسته تلقی می‌کنند، در حالی که یکی از جاذبه‌های بی‌شمار کار او دقیقاً در دگرسانی‌ها، خودپیرایی‌ها و واژگونی‌های بی‌وقفه چشم‌انداز ریشه دارد. او همچنین تلاش کرده است نگرشی از چند مفهوم مهم لاکانی را در این کتاب ارائه دهد و نظریه‌هایی را مطرح می‌کند که برای درمانگران و نظریه‌پردازان به یک اندازه مفید و نیرومند است.

فینک در این کتاب جنبه‌ای از کار لاکان را به ما معرفی می‌کند که در اقبال به نظریه او مغول مانده است و همچنین به شرح و بسط مفاهیم محوری او از قبیل دیگری، ابژه a، بیگانگی و جداسازی، ساختار زبان‌مانند ناخودآگاه، استعاره پدری، ژوئیسانس، و تفاوت جنسی می‌پردازد و دانشی عمیق از کار نظری و بالینی لاکان ارائه می‌دهد.

 

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نظر های موجود
نظر برای کتاب سوژه لاکانی
علی بندرریگی‌زاده
بروس فینک از مهم‌ترین شارحان لکان در جهان انگلیسی‌زبان است. از نشر ققنوس سپاسگزاریم که به انتشار این کتاب بسیار بااهمیّت اهتمام ورزیده است.
علی | 22/06/1397 08:08 ب.ظ
برچسب های کتاب
نقدهای این کتاب
عضویت در خبرنامه