سمیعی گیلانی، صلح‌جو و عباسپور به نقد «له و علیه ویرایش»می‌نشینند 1398/2/25

مشاهده

 


منبع: خبرگزاری مهر 

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

.................................

 

جلسه نقد و بررسی کتاب «له و علیه ویرایش» نوشته سایه اقتصادی‌نیا ۲۶ اردیبهشت در خانه وارطان برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش خبرگزاری مهر، خانه گفتمان شهر (وارطان) جلسه نقد و بررسی کتاب «له و علیه ویرایش» نوشته سایه اقتصادی نیا را از ساعت ۱۶ پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ برگزار می‌کند.

 

در این جلسه احمد سمیعی گیلانی، هومن عباسپور، سیروس علی نژاد، علی صلح‌جو و سایه اقتصادی نیا حضور داشته به بیان سخنان خود می‌پردازند.

 

«له و علیه ویرایش» ماحصل حضور نویسنده در محیط نشر ایران است؛ اعم از سازمان‌های دولتی، ناشران خصوصی و مطبوعات ادبی. قالب نوشته‌هایی را که در فصل اول کتاب، له و علیه ویرایش، آمده است، احتمالاً بتوان جستار خواند. در این نوشته‌ها خاطرات و تجربیات و شنیده‌ها و دریافت‌ها و آموخته‌های نویسنده به هم آمیخته‌اند. در اولین جستار این فصل، «ویرایش و روشنفکری»، نویسنده تاریخچۀ ویرایش در ایران را می‌کاود تا نسبت ویرایش با روشنفکری را دریابد.

 

اقتصادی نیا در فصل دوم، از عرصۀ نظر، که بر فصل اول سایه داشت، به عرصۀ عمل گام نهاده است. نوشته‌های این فصل یادداشت‌های یک ویراستارند، بنابراین خصلت تجربی و کاربردی بیشتری دارند.

 

در فصل سوم، از سیمای سه تن از ویراستاران معاصر خطوطی رسم شده است: احمد سمیعی گیلانی، ابوالحسن نجفی، علی صلح‌جو. این فصل «پرتره‌ها» نام دارد و هدف نویسنده آن بوده است که مخاطب بتواند با خواندن این تک‌نگاری‌ها تصوری عمومی از سبک و روحیۀ کاری این سه تن پیدا کند.

 

«له و علیه ویرایش» را نشر ققنوس به تازگی منتشر کرده است.

 

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند در روز و ساعت معین شده به خانه گفتمان شهر (خانه وارطان) واقع در تهران، میدان فلسطین، خیابان طالقانی غربی، شماره ۵۱۴، مراجعه کنند.

 

ثبت نظر درباره این خبر
عضویت در خبرنامه