گروه انتشاراتی ققنوس | جنگ هایی که دنیا را تغییر داد
 
240,000 تومان
دانلود خلاصه کتاب

جنگ هایی که دنیا را تغییر داد

مشخصات کتاب
نویسنده چارلز مسنجر
مترجم منوچهر پزشک
نوبت چاپ 5
تعداد صفحات 312
نوع جلد سلفون
قطع وزیری
سال نشر 1402
سال چاپ اول 1377
موضوع ایران- تاریخ- پهلوی
نوع کاغذ تحریر
وزن 649
شابک 978-600-278-072-0
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/f-20-4-217-3.pdf
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

از شروع تاریخ بشری، جنگ اشتغال دائم انسان‌ها بوده و این سخنی کاملاً معقول است که در هیچ لحظه‌ از زمان، جهان هیچگاه به صورت یکپارچه در صلح  به سر نبرده است. همه جنگ‌ها تاریخ را تغییر می‌دهند و این مجموعه که برگزیده 25 نبرد رخ داده از سده پنجم پیش از میلاد تا زمان حاضر را در بردارد،

گویای این حقیقت است.
نخستین نبرد این کتاب یعنی جنگ بزرگ پلوپونزی از این جهت اهمیت دارد که سقوط آتن مقتدرترین دولتشهر یونان باستان را رقم زد. پیروزی‌های اسکندر مقدونی امپراتوری کوتاه مدتی ایجاد کرد، اما آن پیروزی‌ها برای این مهم شمرده می‌شوند که اروپایی‌ها برای نخستین بار بر آسیا دست یافتند. نبرد نهایی جهان باستان جنگی داخلی است که جمهوری روم را به امپراتوری تبدیل کرد. پدیده بزرگ روزگاری که اروپا در سده‌های تاریک خود فرو می‌رفت، ظهور رویاگونه دین اسلام در خاورمیانه بود، در مدت زمانی کوتاه، اسلام شمال آفریقا را در نوردیده، در اسپانیا نفوذ کرده و با گذشتن از کوههای پیرنه به سوی فرانسه گام برمی‌داشت. ایستادگی شارل مارتل در برابر مغربی‌های مسلمان سرحد نهایی اسلام و اروپا را مشخص می‌کند، هرچند مسیحیت بار دیگر در سده‌های میانه با اسلام رودررو شد. جنگ‌های صلیبی تاثیری بزرگ بر تاریخ اروپای سده یازدهم تا چهاردهم میلادی گذاشت.
کتاب«جنگ‌هایی که دنیا را تغییردادند» جنگ‌های مهم دیگری از جمله مبارزه بولیوار، جنگ داخلی آمریکا، جنگ جهانی اول و دوم، جنگ داخلی چین و... را مورد برسی قرار داده است.

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نظر های موجود
نظر برای کتاب جنگ هایی که دنیا را تغییر داد
با سلام. آیا این چاپ به مانند چاپ نخستش دارای روکش کاور روی جلد سلفون می باشد یا مانند چاپ دوم و سوم بدون روکش است؟
جعفر | 12/06/1400 03:30 ق.ظ
برچسب های کتاب
نقدهای این کتاب
عضویت در خبرنامه