جشنواره داستان ایرانی به پایان راه رسید 1398/5/27

مشاهده

منبع: خبرگزاری تسنیم

یکشنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸

............................

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزرای تسنیم،‌ جشنواره داستان ایرانی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب‌های داستانی ایرانی و به مناسبت بزرگداشت روز قلم با همت انتشارات ققنوس  و 40 نویسند حوزه داستان‌های ایرانی در روز 14 تیر آغاز به کار کرد و حالا سه‌شنبه 29 مرداد ماه پس از یک و ماه و نیم از فعالیت به کار خود پایان می‌دهد.

مراسم اختتامیه این جشنواره که با دو نشست تخصصی همراه است،‌ روز سه‌شنبه 20 مرداد از ساعت 17 تا 19 در شهر کتاب دانشگاه تهران برگزار می‌شود. «داستان ایرانی؛ ارزش‌ها و کاستی‌ها» و «وظایف ناشران و نویسندگان در قبال مخاطبان» عنوان این دو نشست است که  با سخنرانی یوسف علیخانی، محمدجواد جزینی، محمدحسن شهسواری و محمد حسینی همراه خواهد بود.

در این جشنواره، نویسندگان شرکت‌کننده به بیان دیدگاه‌های خود راجع به کتاب پرداختند و با چالش‌هایی که نویسندگان طرح می‌کردند خلاقیت خود را در مواجهه با داستان‌های ایرانی محک زدند. هر یک از نویسندگان چالشی اختصاصی برای کتابشان طراحی و از مخاطبان دعوت کردند در مواجهه با آن چالش‌ به رقابت بپردازند.

در مجموع از سه هزار و 500 نفر شرکت کننده در این جشنواره به نفرات اول تا پنجم جایزهٔ نقدی و به نفرات ششم تا دهم بن خرید کتاب و به نفرات یازدهم تا بیستم اشتراک رایگان فیلیمو اهدا می‌شود. 

ثبت نظر درباره این خبر
عضویت در خبرنامه