گروه انتشاراتی ققنوس | توسط انتشارات ققنوس؛ رمان «خاله‌بازی» اثر بلقیس سلیمانی تجدید چاپ شد
 

توسط انتشارات ققنوس؛ رمان «خاله‌بازی» اثر بلقیس سلیمانی تجدید چاپ شد

نمایش خبر

...............................

خبرگزاری آنا

شنبه 31 خرداد 1399

............................

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا، رمان «خاله‌بازی» نوشته بلقیس سلیمانی از سوی انتشارات ققنوس به چاپ نهم رسیده است.

این ‌رمان، اثری واقع‌گرا بر پایه خاطرات یک زن تحصیل‌کرده است که به تأثیر درونیات واقعی او بر زندگی اطرافیانش می‌پردازد و نویسنده درباره‌اش گفته است: «خاله‌بازی» اولین‌ رمان من بود که به نشر ققنوس دادم. رمان در دهه ۷۰ نوشته شد اما چاپ نشد. پس از آن که رمان «بازی آخر بانو» توسط این ‌ناشر چاپ شد، «خاله‌بازی» هم سال ۱۳۸۷ به چاپ رسید.

سلیمانی در «خاله‌بازی» نسلی را بازخوانی می‌کند که جهان و بنیادهایش را دیگرگون می‌ساخت؛ نسلی که نقش‌های ازلی را ابدی نمی‌خواست.

داستان این رمان درباره دو دوست هم‌دانشگاهی قدیمی به نام‌های ناهید و حمیرا است که پس از سال‌ها به هم می‌رسند. ناهید از زندگی خود می‌گوید و مخاطب وارد خاطراتش می‌شود؛ خاطراتی از مردی به نام مسعود و زنی به نام سیما و گرداننده زندگی آن‌ها که ناهید است.

این رمان، همان‌طور که از عنوانش بر می‌آید، بازی ناهید با هَوو، همسر و فرزندان همسر و در نهایت با خودش است که بی‌شباهت به خاله بازی نیست؛ اما روایتی که ناهید تعریف می‌کند نتیجه متفاوتی را در ذهن حمیرا ایجاد می‌کند که نشان می‌دهد ناهید آن چنان که می‌نماید، نیست.

چاپ جدید «خاله بازی» با قیمت ۲۸ هزار تومان از سوی انتشارات ققنوسمنتشر شده است.

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه