گروه انتشاراتی ققنوس | به‌ نوبت‌
 
125,000 تومان
این کتاب به سفارش شما طی 72 ساعت كاری چاپ و ارسال می شود. امكان كادوپیچ كردن و ارسال از طریق پیك برای این كتاب وجود ندارد.

به‌ نوبت‌

لوئیجی‌ پیراندلّو، مشهورترین‌ نمایشنامه‌نویس‌ ایتالیایی‌ که‌ شهرتی‌ جهانی‌ دارد، در سال‌ 1867 در شهر کوچک‌ جیرجنتی‌ در جزیره‌ سیسیل‌ ایتالیا متولد شد؛ در خانه‌ای‌ که‌ نام‌ آن‌ را «کائوس‌» گذاشته‌ بودند.
مشخصات کتاب
مترجم امید اقتداری‌
مترجم بهمن فرزانه
تعداد صفحات 0
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
نوبت چاپ 1
تیراژ -
وضعیت چاپ -
سال نشر 1381
شابک 964-311-333-7
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

لوئیجی‌ پیراندلّو، مشهورترین‌ نمایشنامه‌نویس‌ ایتالیایی‌ که‌ شهرتی‌ جهانی‌ دارد، در سال‌ 1867 در شهر کوچک‌ جیرجنتی‌ در جزیره‌ سیسیل‌ ایتالیا متولد شد؛ در خانه‌ای‌ که‌ نام‌ آن‌ را «کائوس‌» گذاشته‌ بودند. پس‌ از تحصیلات‌ متوسطه‌ در شهر پالرمو در سال‌ 1897 به‌ رم‌ عزیمت‌ کرد و به‌ مدت‌ بیست‌ و پنج‌ سال‌ در دانشکده‌ ادبیات‌ پایتخت‌ به‌ تدریس‌ ادبیات‌ و نویسندگی‌ پرداخت‌. در سال‌ 1934، لوئیجی‌ پیراندلّو برنده‌ جایزه‌ نوبل‌ گردید و دو سال‌ پس‌ از آن‌ در سال‌ 1936، به‌ مرض‌ ذات‌الریه‌ جهان‌ را ترک‌ کرد. پیراندلّو تنها پنج‌ رمان‌ نوشته‌ است‌: «مطرود»، «به‌ نوبت‌»، «مرحوم‌ مایتا پاسکال‌»، «پیرها و جوانان‌» و «یکی‌، هیچ‌کس‌، صدهزار». داستان‌های‌ کوتاه‌ و دلنشین‌ او در سال‌ 1946، ده‌ سال‌ پس‌ از مرگش‌، به‌ صورت‌ مجموعه‌ به‌ چاپ‌ رسید. نمایشنامه‌های‌ بی‌شمار او امروزه‌ نیز در مهم‌ترین‌ تئاترهای‌ جهان‌ به‌ روی‌ صحنه‌ می‌آیند.

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نقدهای این کتاب
عضویت در خبرنامه