گروه انتشاراتی ققنوس | بررسی زوایای تاریک و آشکار بمباران هیروشیما و ناکازاکی در یک کتاب
 

بررسی زوایای تاریک و آشکار بمباران هیروشیما و ناکازاکی در یک کتاب

نمایش خبر

.........................

خبرگزاری تسنیم

سه شنبه 9 دی 1399

.........................

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌«بمباران هیروشیما و ناگازاکی» عنوان دیگری از مجموعه کتاب‌های «چشم‌اندازهایی از تاریخ معاصر جهان» از سوی انتشارات ققنوس منتشر و روانه بازار نشر شد.

بمباران هیروشیما و ناگازاکی نوشته سیلویا انگدال است که توسط شهربانو صارمی ترجمه شده است.

بمباران اتمی هیروشیما و ناگازاکی از بحث‌برانگیزترین رویدادهای تاریخ جنگ جهانی دوم است،آیا استفاده از بمب اتمی برای پایان دادن به جنگ ضرورت داشت؟ کشتن 200 هزار نفر با دو بمب اتمی بدتر بود یا مرگ 500 هزار نفر و حتی بیشتر با بمب‌های متعارف؟ کشتن غیر نظامیان برای نجات جان تعداد بیشتری از آن‌ها توجیه‌پذیر است؟ نظرها در این باره موضوع بسیار متفاوت‌اند. در این کتاب این واقع را از منظر افراد مختلف می‌خوانیم، از ترومن رئیس‌جمهور وقت آمریکا گرفته تا خلبان هواپیمای بمب‌افکن، شاهدان حادثه، فیزیکدان هسته‌ای، روزنامه‌نگاران، فعال صلح ژاپنی و غیره.

مجموعه کتاب‌های «چشم‌اندازهایی از تاریخ معاصر جهان» از دیدگاه‌های مختلف به رویدادهای سرنوشت‌ساز تاریخ معاصر می‌پردازد. هر جلد با استفاده از منابع دست اول و دوم، اطلاعات زمینه‌ای، مباحث پیرامونی و روایت‌های اول شخص افراد نگاهی دارد به یکی از رویدادهای مهم تاریخ معاصر جهان. تمام کتاب‌های این مجموعه دارای فهرست مطالب توضیحی، گاهشمار، کتابشناسی و نمایه است.

انتشارات ققنوس این کتاب را در 202 صفحه به قیمت 35 هزار تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه