گروه انتشاراتی ققنوس | انتشار کتابی درباره فلسفه و کارکردهایش به زبان ساده
 

انتشار کتابی درباره فلسفه و کارکردهایش به زبان ساده

نمایش خبر

...............................

خبرگزاری تسنیم

دوشنبه 12 آبان 1399

...............................

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ کتاب «فلسفه برای همه» نوشته متیو کریسمن، دانکن پریچارد با ترجمه مریم تقدیسی از سوی انتشارات ققنوس منتشر شد.

این کتاب به زبانی ساده ولی بینش و عمق کافی نوشته شده است و به معنای فلسفه و کارکردهای مختلف آن می‌پردازد.

هر فصل نویسنده جداگانه‌ای دارد که بر موضوع آن فصل اشراف کافی دارد. به علاوه، در پایان هر فصل خلاصه‌ای از مهم‌ترین مطالب همان فصل و  پرسش‌هایی در خصوص آن مطالب آمده، که به ما کمک می‌کند خود درباره آن‌ها بیندیشیم و عملاً فلسفه‌ورزی کنیم.

افزون بر موارد فوق، منابعی (مقدماتی، پیشرفته، اینترنتی) نیز برای خواننده مشتاق‌تری که مایل است مطالب را دنبال کند، در انتهای هر فصل گنجانده شده است.

فلسفه چیست؟، اخلاقیات  عینی، نسبی یا احساسی؟، اطاعت از قانون باشیم؟، شناخت چیست؟ آیا ما از آن برخورداریم؟، آیا باید آنچه را م‌شنوید باور کنید؟ ذهن داشتن یعنی چه؟،‌ آیا ما دارای اختیار هستیم؟ آیا نظریات علمی واقعیت دارند؟،  آیا سفر در زمان امکان‌پذیر است؟ از جمله سوالاتی است که در این کتاب به تلاش شده به آن‌ها پاسخ داده شود.

در انتهای کتاب واژه‌نامه‌ای توصیفی درج شده که شامل تعریف‌هایی از مفاهیم و نظریات مهم فلسفی است. خواننده در فصل‌های 9گاه این کتاب مجالی برای تفکر درباره ماهیت فلسفه، اخلاق، قانون، شناخت، ذهن، اختیار، نظریات علمی و سفر در زمان در اختیار دارد.

کتاب «فلسفه» در 364 صفحه به قیمت 32 هزار تومان از سوی نشر ققنوس روانه بازار نشر شده است.

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه