گروه انتشاراتی ققنوس | انتشار «ژاپن قدیم»/ همبستگی زبانزد ژاپنی‌ها ریشه در رویدادهای سیاسی و فرهنگی دارد
 

انتشار «ژاپن قدیم»/ همبستگی زبانزد ژاپنی‌ها ریشه در رویدادهای سیاسی و فرهنگی دارد

نمايش خبر

......................

خبرگزاري ايبنا

چهارشنبه 4 بهمن 1402

......................

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «ژاپن قدیم» تالیف دان ناردو با ترجمه پریسا صیادی از سوی نشر ققنوس منتشر شد.

همچنان که تاریخ ژاپن از دوران باستان تا سال ۱۸۶۸ نشان می‌دهد، همبستگی زبانزد ژاپنی‌ها عمیقاً ریشه در رویدادهای سیاسی و فرهنگی ژاپن «قدیم» دارد و این احساس همبستگی آشکارا در نگرش ژاپنی‌ها به بیگانگانی که از ژاپن دیدن می‌کردند نمایان بود. حتی امروزه هم آثاری از انزجار از خارجی‌ها که میراث گذشته است در ژاپن دیده می‌شود. آنها با خارجی‌هایی که به کشورشان می‌آیند رفتاری مودبانه دارند، اما با ذهنیتی که دیر یا زود به وطنشان بازمی‌گردند. از نظر اغلب ژاپنی‌ها، خارجی‌ها همواره بیگانه باقی می‌مانند، برخلاف آمریکایی‌ها که معمولاً خارجی‌ها را شهروندان بالقوه آمریکا می‌دانند.

نگرش دیگر که ریشه در «ژاپن قدیم» دارد احساس قوی یکی دانستن خود با سرزمین مادری و احساس تعهدی عمیق به آن است.

در دوران گذشته بیشتر ژاپنی‌ها خواسته‌ها و نیازهایشان را در درجه دوم اهمیت و بعد از خواسته‌های امپراتور و دیگر رهبران قرار می‌دادند. امروزه بسیاری از ژاپنی‌ها هنوز هم فکر می‌کنند وظیفه فردی در قبال کشور بر هر نوع دستاورد شخصی ارجحیت دارد.

«ژاپن قدیم» هشتاد و هشتمین عنوان از مجموعه تاریخ جهان است که انتشارات ققنوس به تازگی با ترجمه پریسا صیادی منتشر کرده است.

کتاب «ژاپن قدیم» تالیف دان ناردو با ترجمه پریسا صیادی در ۱۳۶ صفحه و بهای ۱۴۰ هزار تومان از سوی نشر ققنوس منتشر شد.

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه