گروه انتشاراتی ققنوس | اسپینوزا و ما
 
95,000 تومان
دانلود خلاصه کتاب

اسپینوزا و ما

مشخصات کتاب
نویسنده آنتونیو نگری
مترجم فواد حبیبی، امین كرمی
تعداد صفحات 160
سال چاپ اول 1397
سال نشر 1402
نوع کاغذ بالکی
نوبت چاپ 3
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
وزن 192
موضوع علوم سیاسی - فلسفه - اسپینوزا
شابک 978-600-278-422-3
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/اسپینوزا و ما.PDF
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

اسپینوزا و ما، مشتمل بر چهار سخنرانی نگری درباره اسپینوزاست که در قالب درس‌گفتارها  و کنفرانس‌های گوناگون بین سال‌های 2005 تا 2009 ارائه شده‌اند.

اسپینوزا و ما سومین اثری است که آنتونیو نگری، پس از نابهنجاری وحشی و اسپینواز برانداز، به طور کامل به اسپینوزا اختصاص داده است. این کتاب، جستارهای گردآوری‌شده نگری را در اسپینوزای برانداز، که به سال 1992 منتشر شد، توأماً تداوم می‌بخشد و تکمیل می‌کند؛ در ابتدای متنِ چهار سخنرانی حاضر در این کتاب مقدمه‌ای مبسوط از نگری می‌آید که همزمان وظایف گوناگونی را به انجام می‌رساند: یادآوری تزهای اصلی نابهنجاری وحشی؛ مروری بر آرای چهره‌های اصلی مطالعات قاره‌ای در باب اسپینوزا در چند دهه گذشته؛ و به دست دادن تصویری از پروژه فلسفیِ در دست تکوینِ خودِ وی درون صحنه گسترده‌تر فلسفه سیاسی قاره‌ای معاصر. 

دغدغه اسپینوزا و ما در مجموع این است که چگونه اسپینوزا از قفای مدرنیته به روزگار پست‌مدرنِ حاضر جهیده تا ما را نه‌فقط به تأملی براندازانه در مقابل گفتارهای غالب روزگار معاصر وادارد، بلکه ما را به عملی مشترک فرابخواند که هنوز خود نیز به بزرگی و عظمت آن واقف نیستیم.

 

مطالعه بخشی از کتاب 

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
عضویت در خبرنامه