گروه انتشاراتی ققنوس | از وجود به موجود
 
95,000 تومان
دانلود خلاصه کتاب

از وجود به موجود

مشخصات کتاب
نویسنده امانوئل لویناس
مترجم مسعود علیا
نوبت چاپ 5
تعداد صفحات 160
سال نشر 1402
سال چاپ اول 1392
قطع وزیری
نوع جلد شومیز
موضوع هستی‌شناسی
نوع کاغذ بالکی
وزن 210
شابک 978-600-278-069-0
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/as-20-5-1073-3.pdf
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

از وجود به موجود دومین کتابی است که از لویناس ، فیلسوف فرانسوی ، در اختیار خوانندگان فارسی زبان قرار می‌گیرد . این اثر در مجموعه آثار لویناس اهمیت و مرتبه خاصی دارد از آن رو که در سیر فکری این فیلسوف ، اولین کتابی است که گویای بسیاری از مضامین و دغدغه‌های پا بر جای اوست : بر آمدن و جدا شدن سوژه و سوبژکتیویته از وجود محض و بی نام و نشان ، مواجهه با دیگری و استعلا به ساحت غیریت ، زمان و نسبت آن با سوبژکتیویته و غیریت ، دلالت‌های هستی‌شناسانه و فرا هستی‌شناسانه احوال ، رابطه دوگانه و نه چندان سر راست با پدیدارشناسی و میراث پدیدارشناسانه هوسرل و هایدگر ، و شاید از همه مهم‌تر گذر از وجود به موجود که در خود به عنوان کتاب نیز انعکاس پیدا کرده و خلاف مسیری است که هایدگر در تفکرش می‌پیماید.
مترجم این کتاب – مسعود علیا – آن را از زبان فرانسه به فارسی برگردانده و در این میان ، ترجمه انگلیسی کتاب را نیز مد نظر داشته است و ترجمه فارسی مقدمه آلفونسو لینگیس ، مترجم انگلیسی از وجود به موجود را در آغاز کتاب آورده که بتواند در فهم بهتر متن خواننده را یاری نماید .

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نظر های موجود
نظر برای کتاب از وجود به موجود
"از وجود به موجود" یکی از کتاب‌های بنیادین اندیشمندی است که سنّت فلسفۀ قارّه‌ای دارای جایگاهی ویژه است. خوشبختانه کتاب ترجمۀ درخور و شایسته‌ای دارد.
علی | 16/06/1398 10:09 ق.ظ
نظر برای کتاب از وجود به موجود
علی بندرریگی‌زاده
"از وجود به موجود" را باید یکی از آثار بنیادین اندیشمندی دانست که در سنّت فلسفۀ قارّه‌ای دارای جایگاهی ویژه است. این کتاب، که خوشبختانه با ترجمه درخور و شایسته جناب علیا در دسترس مخاطبان فارسی‌زبان قرار گرفته است، نمودارکنندۀ بسیاری از مفاهیم اساسی فلسفۀ لویناس است.
علی | 16/06/1398 10:35 ق.ظ
برچسب های کتاب
نقدهای این کتاب
عضویت در خبرنامه