گروه انتشاراتی ققنوس | غلامحسین ابراهیمی دینانی «آفاق معرفت در سپهر معنویت»
 
130,000 تومان
این کتاب به سفارش شما چاپ می شود دانلود خلاصه کتاب

غلامحسین ابراهیمی دینانی «آفاق معرفت در سپهر معنویت»

کتاب حاضر مجموعه دوازده گفتگو با غلامحسین ابراهیمی دینانی و سه میزگرد با حضور او و دیگر اساتید اندیشه‌ی اسلامی است که در شش سال اخیر (بهار 1389 تا بهار 1395) انجام شده است.
مشخصات کتاب
نویسنده حامد زارع
تعداد صفحات 200
قطع -
نوبت چاپ 2
نوع جلد شومیز
سال نشر 1398
سال چاپ اول 1396
موضوع فلسفه اسلامی
نوع کاغذ بالکی
وزن 201
شابک 978-600-278-342-4
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/sepehr.PDF
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

 حامد زارع، حال و وضع فلسفی، اشتیاق برای گفتگو و در نهایت جسارت و اصرار در دفاع از عقل را سه ویژگی بارز غلامحسین ابراهیمی دینانی می‌داند و معتقد است تجمیع این سه ویژگی در هر فرد، همنشینی و همصحبتی با او را جذاب و دلنشین می‌کند.

فصل نخست «مباحثه» نام دارد، گفتگوهای چهارگانه این بخش بیش از هر چیز دال بر پایبندی دکتر ابراهیمی دینانی به امر گفتگوست. عنوان فصل دوم «مصاحبه» است. در این بخش درباره چند تن از نامداران تاریخ اندیشه فلسفی در تمدن اسلامی با دکتر ابراهیمی دینانی گفتگو شده است. فصل سوم «مناظره» نام دارد و همان‌طور که از نام آن پیداست می‌توان این فصل را جذاب‌ترین بخش کتاب حاضر دانست. فصل چهارم «مکاتبه» نام دارد که در این بخش برای نخستین بار همه کتاب‌های دکتر ابراهیمی دینانی با خود او به بحث گذاشته شده است.

آفاق حکمت در سپهر سنت (گفتگوی حامد زارع با سید حسین نصر)، آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ (گفتگوی حامد زارع با رضا داوری اردکانی)، از این مجموعه منتشر شده است.

 

 

 

 نقدی بر این کتاب

 

 

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
برچسب های کتاب
عضویت در خبرنامه