گروه انتشاراتی ققنوس | غلامحسین ابراهیمی دینانی «آفاق معرفت در سپهر معنویت»
 
150,000 تومان
دانلود خلاصه کتاب

غلامحسین ابراهیمی دینانی «آفاق معرفت در سپهر معنویت»

کتاب حاضر مجموعۀ دوازده گفتگو با غلامحسین ابراهیمی دینانی و سه میزگرد با حضور او و دیگر اساتید اندیشۀ اسلامی است که در شش سال اخیر (بهار 1389 تا بهار 1395) انجام شده است.
مشخصات کتاب
نویسنده حامد زارع
سال نشر 1402
تعداد صفحات 200
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
نوبت چاپ 3
سال چاپ اول 1396
موضوع فلسفه اسلامی
نوع کاغذ تحریر
وزن 201
شابک 978-600-278-342-4
دانلود خلاصه کتاب /Content/Images/uploaded/sepehr.PDF
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

 حامد زارع، حال و وضع فلسفی، اشتیاق برای گفتگو و در نهایت جسارت و اصرار در دفاع از عقل را سه ویژگی بارز غلامحسین ابراهیمی دینانی می‌داند و معتقد است تجمیع این سه ویژگی در هر فرد، همنشینی و همصحبتی با او را جذاب و دلنشین می‌کند.

فصل نخست «مباحثه» نام دارد، گفتگوهای چهارگانۀ این بخش بیش از هر چیز دال بر پایبندی دکتر ابراهیمی دینانی به امر گفتگوست. عنوان فصل دوم «مصاحبه» است. در این بخش دربارۀ چند تن از نامداران تاریخ اندیشۀ فلسفی در تمدن اسلامی با دکتر ابراهیمی دینانی گفتگو شده است. فصل سوم «مناظره» نام دارد و همان‌طور که از نام آن پیداست می‌توان این فصل را جذاب‌ترین بخش کتاب حاضر دانست. فصل چهارم «مکاتبه» نام دارد که در این بخش برای نخستین بار همۀ کتاب‌های دکتر ابراهیمی دینانی با خود او به بحث گذاشته شده است.

آفاق حکمت در سپهر سنت (گفتگوی حامد زارع با سید حسین نصر)، آفاق فلسفه در سپهر فرهنگ (گفتگوی حامد زارع با رضا داوری اردکانی)، از این مجموعه منتشر شده است.

 

 

 

 نقدی بر این کتاب

 

 

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
برچسب های کتاب
عضویت در خبرنامه