انتشارات ققنوس | ۳ داستان از "السا مورانته" منتشر شد
 

۳ داستان از "السا مورانته" منتشر شد 1397/9/26

مشاهده

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

 

انتشارات ققنوس ۳ داستان از السا مورانته را با ترجمه صنم غیاثی تحت عنوان «بانو آمالیا» منتشر کرد.

 

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ انتشارات ققنوس «بانو آمالیا» سه داستان از السا موارنته را با ترجمه صنم غیاثی منتشر کرد.

این کتاب یازدهمین مجلد از مجموعه پانوراماست که از سوی انتشارات ققنوس منتشر می‌شود،‌ در معرفی این مجموعه آمده است:‌ «به‌رغم ضرباهنگ سریع زندگی امروز، اوقات ما پر است از فراغت‌های کوتاه و فرصت‌های طلایی. اتاق انتظار پزشک و صف و بانک و وقت‌هایی که توی تاکسی و مترو می‌گذرانیم، می‌تواند وقف سرک کشیدن از پنجره‌ای کوچک به جهان عجیب شاهکارهای ادبی شود. نیز، بارها اتفاق افتاده که تلاش کرده‌ایم مطالعه‌ یکی از این شاهکارها را آغاز کنیم اما به  دلیل هیبت اثر، نداشتن زمان کافی یا همگام نشدن با حال و هوای داستان از این کار بازمانده‌ایم. در این مواقع دسترسی به گزیده‌ای خوشخوان و مناسب از آثار نویسنده می‌تواند جرئت و شوق مطالعه‌ی نوشته‌ای را که خواندنش کاری شاق به نظر می‌رسید در ما برانگیزد. پانوراما همین هدف را دنبال می‌کند: جهان‌نمایی وسیع که به آسانی در دسترس عموم مخاطبان قرار می‌گیرد. »

بیشتر بخوانید

«مجموعه پانوراما»به دنبال بهره ‌مندی آسان خواننده مشتاق از ادبیات جهان است. این مجموعه خواندنی‌ترین‌های ادبیات جهان را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد، درست مانند آنچه«مجموعه Folio٢€»در انتشارات گالیمار محقق ساخت: قرار دادن داستان یا رمان‌های کوتاه یا بخش‌هایی از رمان‌های چند جلدی و گرانبها در دسترس همگان. گروه انتشاراتی ققنوس هم پس ازبررسی اهداف مجموعه مذکور برآن شد که چنین امکانی را برای مخاطبان فارسی‌ زبان فراهم کند. از این رو انتشارات گالیمار را از تصمیم خود مطلع ساخت.

حال، انتشارات ققنوس، افزون برگرفتن اجازه انتشار آثار فرانسوی، قصد دارد آثار ارزشمند دیگری نیز به این مجموعه اضافه کند. تا به حال از این مجموعه سرزمین غریب،  آزمایش دکتراُکس، پدرم،رستوران نقاشی،خواندن درتوالت، مسافرخانه سرخ و  فلسفه زندگی زناشویی به چاپ رسیده است که فِدِر یا شوهر متمول، گربه مادرم، ابریشمی گل‌برجسته، بانو آمالیا، کودکی یک رئیس و مرگ‌نامه به تازگی از این مجموعه منتشر شده است.

انتشارات ققنوس «بانو آمالیا»‌را در 73 صفحه منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

 

ثبت نظر درباره این خبر
عضویت در خبرنامه