گروه انتشاراتی ققنوس | یوزپلنگ‌
 
18,000 تومان

یوزپلنگ‌

«یوزپلنگ‌» که‌ نویسنده‌اش‌ خود از بطن‌ اشرافیت‌ برخاسته‌ است‌ و لاجرم‌ با آنچه‌ زوال‌ خوانده‌ می‌شود، زاده‌ شده‌ است‌ پرخواننده‌ترین‌ کتاب‌ دوره‌ پس‌ از جنگ‌ جهانی‌ ایتالیاست‌ و به‌ تمامی‌ زبان‌ها ترجمه‌ شده‌ است‌.
مشخصات کتاب
نویسنده جوزپه‌ تومازی‌ دی‌لامپه‌ دوزا
مترجم نادیا معاونی‌
تعداد صفحات 320
قطع رقعی
نوع جلد شومیز
نوبت چاپ 2
سال نشر 1396
شابک 978-964-311-341-4
تولید کننده ققنوس
مقدمه و اطلاعات کتاب

یوزپلنگ که پرخواننده‌ترین کتاب دوره پس از جنگ جهانی ایتالیاست به شرح وقایع زندگی یک شاهزاده سیسیلی «فابریتزیو سالینا» در زمان لشکرکشی گاریبالدی و سال‌های پس از آن می‌پردازد. زیبایی رمان در آمیختن واقعیات تاریخ با احساسات و شرح حال شخص نویسنده می‌باشد زیرا سرگذشت شاهزاده داستان تماماً با احساسات مؤلف درآمیخته است. حس فناپذیری و مرگ معنا و محتوای اصلی داستان را تشکیل می‌دهد.

یوزپلنگ به سرعت در ایتالیا و سایر کشورها انعکاسی گسترده یافت و در سال 1959 برنده جایزه ادبی سترگا شد. این اثر پرفروش‌ترین کتاب دوره پس از جنگ جهانی ایتالیا محسوب می‌شود به طوری که به فاصله دو سال برای شصت و چهارمین بار به چاپ رسید. ویسکونتی کارگردان نامی ایتالیا این اثر را به روی پرده سینما برد که برنده «نخل زرین» در فستیوال کان 1963 شد.

نقد ادبی از یوزپلنگ به عنوان یکی از شاهکارهای ادبیات معاصر ایتالیا یاد کرده و جورجو باسانی یوزپلنگ را یک اثر استثنایی، یکی از آثاری که برای تمام عمر به روی آن کار و مقدمات آن فراهم می‌شوند، خوانده است.

 

نظر شما چیست؟
  • تنها کاربران عضو می توانند نظر خود را بنویسند
نقدهای این کتاب
عضویت در خبرنامه