گروه انتشاراتی ققنوس | روایت فرانسوی از میتران، شیراک ،‌ میشل اوباما و ...در یک کتاب
 

روایت فرانسوی از میتران، شیراک ،‌ میشل اوباما و ...در یک کتاب

نمایش خبر

........................

خبرگزاری تسنیم

یکشنبه 25 آبان 1399

.........................

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ «برای فرداها متشکرم» نوشته والری تریرویلر با ترجمه ابوالفضل الله‌دادی از سوی انتشارات ققنوس منتشر و روانه بازار نشر شد.

پنج سال از روزی می‌گذارد که والری تریرویلر شریک زندگی سابق فرانسوا اولاند رئیس جمهور وقت فرانسه تصمیم گرفت کتاب «برای این لحظه متشکرم» را در جواب بیانیه 18 کلمه‌ای کاخ الیزه منتشر کند، بیانیه‌ای که در خبرگزاری فرانسه منتشر شد و رسما اعلام کرد، رئیس جمهور وقت از بانوی اول جدا شده است. کتاب جنجالی علاوه برآن‌که بیش از 750 هزار نسخه در فرانسه به فروش رفت در سراسر دنیا نیز مورد توجه قرار گرفت و بحث‌های رسانه‌ای بسیاری در پی آن به راه افتاد.

کتاب جدید والری یعنی «برای فرداها متشکرم»  در واقع گزیده‌ای از نوشته‌های او در هفته‌نامه  پاری مچ است که بر آن مقدمه‌ای طولانی نوشته و آنچه در همه ساله در جایگاه روزنامه‌نگار را از سر گذرانده شرح می‌دهد.

«رای این لحظه متشکرم» روایتی از روزهای روزنامه‌نگاری‌ والری است، تجربه‌ای که حتی با وجود حضور در کاخ الیزه نیز آن را کنار نگذاشت، اگرچه مجبور شد به ‌دلیل مصلحت‌اندیشی‌های فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور وقت فرانسه و معشوق سابقش، سرویس سیاسی را ترک کند و در بخش ادبی مشغول شود و به ‌قول خودش با کتاب‌ها سر و کله بزند.

تریرویلر، که سی سال است در هفته‌نامه مشهور و قدیمی پاری‌مچ قلم می‌زند، در «برای فرداها متشکرم» از همنشینی‌اش با مشهورترین چهره‌های سیاسی و فرهنگی نوشته است.

او در این کتاب از عشق پرشور فرانسوا میتران به آن پنژو می‌نویسد، داستان مصاحبه‌اش با آلن دلون و حاشیه‌های آن را روایت می‌کند، از کتاب خاطرات میشل اوباما و دیدارش با بانوی اول آمریکا می‌گوید، از زندگی پر رمز و راز ژاک شیراک پرده برمی‌دارد و از سفرش به نپال پس از زلزله هولناک این کشور و ماجرای کناره‌گیری فرانسوا اولاند از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر فرانسه می‌نویسد و برای اولین بار از سختی‌های انتشار برای این لحظه متشکرم و تدابیرش برای فرار از دست نیروهای امنیتی فرانسه پیش از انتشار کتاب حرف می‌زند

 اگر برای این لحظه متشکرم روایت روزهای طوفانی زندگی والری تریرویلر بود، برای فرداها متشکرم داستان خواندنی روزنامه‌نگاری است که در طول عمر حرفه‌ای‌اش تجربه‌های بی‌نظیری را از سر گذرانده است.

کتاب در 4 بخش با عناوین شیران بزرگ،‌ زندگی خصوصی،‌ جادی  دگر و زنان قدرتمند سامان یافته است.

انتشارات ققنوس این کتاب را در 1100 نسخه به قیمت 45 هزار تومان روانه بازار نشر کرده است.

ثبت نظر درباره این نقد
عضویت در خبرنامه